Reklama

Reklama

Od szokującego odkrycia pod Łodzią minęło 18 lat. Wciąż nie wiadomo, kim był zamordowany mężczyzna

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Policja Łódzka / Canva

Od szokującego odkrycia pod Łodzią minęło 18 lat. Wciąż nie wiadomo, kim był zamordowany mężczyzna - Zdjęcie główne

Wykonano rekonstrukcję przypuszczalnego wyglądu twarzy zamordowanego mężczyzny | foto Policja Łódzka / Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Policjanci z województwa łódzkiego wciąż prowadzą czynności w sprawie ujawnionych zwłok zamordowanego mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Zwłoki ujawniono 07.07.1993 r. około godz. 14:00 przez postronną osobę w lesie w miejscowości Lubili, gm. Pęczniew, która to osoba ujawniła usypany kopiec z którego wystawała noga człowieka ubrana w skarpetę.

Reklama

Ujawnione zwłoki w Łódzkiem. Kim jest zamordowany mężczyzna?

Na miejscu ustalono, że pod gałęziami przysypane ziemią i ściółką leśną znajdują się zeszkieletowane zwłoki nieustalonej tożsamości i płci. Zwłoki ubrane były jedynie w majtki i skarpetę. Wstępne czynności na miejscu zdarzenia sugerowały mechaniczne uszkodzenie czaszki.

Sekcja zwłok wykazała, że zamordowany to mężczyzna w wieku około 40 lat, wzrostu około 182 cm.

Z uwagi na zaawansowany proces rozkładu zwłok ustalono, że od zgonu i ukrycia zwłok upłynęło co najmniej kilkanaście miesięcy. Górnej granicy przebywania zwłok w tych warunkach nie da się dokładnie oznaczyć, wydaje się jednak, że nie przekracza ona 2 – 3 lat.

Do chwili obecnej w toku postępowania nie zdołano ustalić danych osobowych zamordowanego mężczyzny.

Ujawnione zwłoki w Łódzkiem. Jak wyglądała ofiara?

Wykonano rekonstrukcję przypuszczalnego wyglądu twarzy zamordowanego mężczyzny. Rysopis mężczyzny udało się sporządzić na podstawie rekonstrukcji twarzo-czaszki.

Płeć – męska

Wiek – 30/35-45/ lat

Wzrost – prawdopodobnie wysoki

Budowa ciała – prawdopodobnie szczupła

Włosy – jasne, dość duże prawdopodobieństwo występowania włosów w odcieniu rudawym, kształtu lekko falistego

Czoło – średniej wysokości i szerokości o zaznaczonych wyraźnie kresach skroniowych

Brwi – dość obfite, być może kształtu lekko łamanego, w jasnym odcieniu/ podobnym jak włosy głowy

Oczy – barwy jasnej/ być może szaro-niebieskiej/ z lekką, a nawet średnio wykształconą fałdą powieki górnej.

Nos – dość długi, najprawdopodobniej lekko garbaty z widocznym w górnej okolicy garbkiem, wąski w okolicy nasady i górnej części, a szerszy w dolnej okolicy, gdzie był prawdopodobnie przypłaszczony z powodu doznanego urazu.

Usta – warga górna/ część skórna/ nie wysoka ale silnie uwypuklona z uwagi na silną prodoncję w obrębie uzębienia. Spowodowało to najprawdopodobniej niedomykanie się czerwieni wargowej ust, a tym samym/być może/widoczne były centralne siekacze szczęki z przerwą między nimi tzw. ,,furtką”

Brudka – średniej wielkości o zaznaczonych okolicach kątów żuchwy i lekko przypłaszczonej okolicy podstawy. Z uwagi na dość silne zaznaczenie wyniosłości bródkowej bródka w całościowym ujęciu sprawiała wrażenie tzw. ,,energicznej”

Uzębienie -  zachowane jest w znakomitej większości uzębienia szczęki i żuchwy bez w większym wymiarze leczenia stomatologicznego. Cechami wybitnie charakterystycznymi są dwie koronki – prawdopodobnie złote – jedna w szczęce, druga w żuchwie oraz tzw. Furtka.

Cechy charakterystyczne – zdecydowanie jasna lub nawet bardzo jasna pigmentacja włosów głowy, oczu i skóry twarzy/cery/ w przypadku przynależności osobnika do typu teutońskiego. Natomiast w przypadku przynależności osobnika do typu czuchońskiego, co jest mniej prawdopodobne, pigmentacja wszystkich w/w elementów zewnętrznej budowy ciała byłaby ciemniejsza.

Na podstawie zebranego materiału oraz stwierdzonych koron nazębnych (prawdopodobnie złotych) domniemuje się, że denat był obywatelem jednego z państw rosyjskojęzycznych.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy