Reklama

Reklama

Tęsknicie za wiosną? Tajemniczy świat storczyków w łódzkim botaniku zachwyca [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Tajemniczy świat storczyków w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi to doskonały sposób na weekend. Do 12 marca w godz. 9-17 w sali wystawowej zlokalizowanej w budynku administracyjnym przy ul. Retkińskiej 39/65 można podziwiać te kwiaty. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Reklama

Jak podkreślają eksperci z łódzkiego botanika, storczykowate należą do najbogatszych w gatunki rodzin w obrębie królestwa roślin. Występują niemal na całej kuli ziemskiej – nie spotkamy ich tylko na pustyni i w rejonach polarnych. Szacuje się, że na świecie istnieje około 40 tysięcy gatunków z tej rodziny.

Tajemniczy świat storczyków w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

Te wyjątkowe rośliny coraz częściej stanowią ozdobę naszych domów oraz biur. Wraz ze wzrostem zainteresowania storczykami w kwiaciarniach i sklepach pojawiają się coraz to nowe gatunki lub odmiany. Wyróżniają się charakterystycznymi, barwnymi kwiatami, które przyjmują różnorodne, często zadziwiające kształty. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, pośród tropikalnej scenerii, prezentowane są storczyki pochodzące z różnych rejonów świata. Wśród nich  można podziwiać rośliny m.in. z rodzajów: Cambria, Cymbidium, Dendrobium, Oncidium, Coelogyne i Paphiopedilum.

Współorganizatorem wystawy jest Storczykarnia w Łańcucie, którą już w 1923 roku podziwiał król Rumunii Ferdynand, a cztery lata później prezydent Polski Ignacy Mościcki. Storczykarnia posiada w swojej kolekcji wiele roślin, jednak najcenniejszą grupą są historyczne gatunki i odmiany storczyków pochodzące z przedwojennych kolekcji oraz te, które zostały wymienione w dziele pt. „Reichenbachia” pochodzącym z XIX wieku.

Wystawa w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi to jedyna okazja, aby poznać nowe gatunki storczyków, dowiedzieć się ciekawostek na temat ich biologii i występowania oraz zasięgnąć profesjonalnej porady dotyczącej pielęgnacji i uprawy w warunkach domowych. Dodatkowym aspektem wystawy będzie podkreślenie roli ochrony gatunkowej roślin z rodziny storczykowatych oraz ich funkcji w ekosystemie.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy