Reklama

Reklama

Akcja policji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ile wykroczeń popełnili kierowcy w powiecie zgierskim?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Akcja policji „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ile wykroczeń popełnili kierowcy w powiecie zgierskim?  - Zdjęcie główne

Ile kontroli przeprowadzono podczas niedawnej ogólnopolskiej akcji policji? | foto archiwum/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W ostatnim czasie na policja przeprowadziła akcję kontrolno-prewencyjną mającą na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Działania funkcjonariusze drogówki prowadzili także w powiecie zgierskim. Jak wypadli kierowcy w regionie?

Reklama

Pomiary prędkości w powiecie zgierskim. Ile wykroczeń odnotowano podczas ogólnopolskiej akcji policji?

15 lipca na drogach przeprowadzono akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Na czym polegała? Jak wyjaśnia policja, kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Tego dnia kierowcy na szczególnie niebezpiecznych odcinkach mogli napotkać na nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, a także statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, na terenie powiatu zgierskiego mundurowi przeprowadzili 74 kontrole pojazdów, ujawniając 88 wykroczeń, w tym 64 przekroczenia prędkości. 

„Dodatkowo podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem” – czytamy w komunikacie KPP Zgierz. 

Statystyki pokazują, że nadmierna prędkość wciąż jest jedną z najczęstszych przyczyn, nierzadko niestety tragicznych w skutkach, wypadków na drogach. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy