Reklama

Reklama

Banki znowu chcą na nas zarobić. Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Wkrótce będzie cię to drogo kosztować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Banki znowu chcą na nas zarobić. Wypłacasz pieniądze z bankomatu? Wkrótce będzie cię to drogo kosztować - Zdjęcie główne

O podwyżkach poinformowało już kilka banków. Do końca 2023 roku dołączą do nich zapewne kolejne. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Jeżeli zdarza Wam się – a większości się zdarza, i to regularnie – wypłacać pieniądze z bankomatów, to musicie wiedzieć, że już wkrótce możecie zapłacić za to nawet 10 złotych prowizji. Kolejne banki informują o podwyżkach.

Reklama

Wypłata pieniędzy z bankomatu będzie wkrótce droższa. Osoby, którym zabraknie gotówki, będą musiały zapłacić za to bankowi nawet 10 złotych prowizji. Chodzi przede wszystkim o wypłaty z nie swojego banku. Dzisiaj za wypłatę z "obcego" bankomatu płacimy od 0 do 5 złotych – i to już dla zdecydowanej większości z nas jest zbyt dużo.  

Banki podnoszą ceny. Drożej ma być również w placówkach 

Zmiany w cenniku zapowiedział już największy bank w Polsce, czyli PKO BP. Mają one wejść w życie 1 czerwca. Warto wiedzieć, że w placówce darmowa będzie tylko pierwsza wpłata i wypłata, za każdą kolejną zapłacimy już 10 zł. Aby uniknąć opłaty, pieniądze będzie można pobrać z bankomatu Blikiem.

Od 1 czerwca takie konta, jak PKO Konto za Zero (stare), PKO Konto Rodzica, PKO Konto Pogodne, Konto Spektrum Adm., Konto Ulubione Adm. i Konto Codzienne Adm. zostaną przekształcone w Konto za Zero. Rachunek będzie prowadzony za darmo, a karta będzie kosztowała 10 zł

– poinformował bank. Aby bank nie pobrał prowizji na kartę, trzeba będzie dokonać pięciu transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem w miesiącu.  

Od marca więcej zapłacimy również za wpłaty i wypłaty w pieniędzy w banku BNP Paribas. Prowizja ma wzrosnąć z 10 do 12 złotych. Zmiana dotyczy także rachunków oszczędnościowych oraz rachunków walutowych.  Natomiast za wypłaty gotówki z bankomatów Euronet zostanie pobrane nie 5, a 7 zł. Do 20 złotych podrożeje opłata za wyciąg wysłany pocztą na adres korespondencyjny dla klientów, którzy posiadają system bankowości internetowej oraz za wyciąg odbierany w oddziale. 

O zmianach informuje również Bank Ochrony Środowiska. Mają one zacząć obowiązywać od 17 kwietnia i będą dotyczyły, między innymi „EKOkonta bez Kosztów”, które stanie się jeszcze droższe. Obecnie jest to 6 złotych – będzie 9 złotych. Opłaty będzie można uniknąć, zasilając je wpływami wynoszącymi minimum 1500 zł, obecnie jest to 1000 zł. Droższa będzie też karta do rachunku. Teraz jest to 7 złotych i aby uniknąć płacenia za kartę, należy wykonać transakcje za min. 500 zł. Od kwietnia opłata ma być będzie sztywna, bez możliwości zwolnienia i będzie wynosić 8 zł. 

Rezygnowanie z transakcji gotówkowych sposobem na uniknięcie wysokich opłat 

Inne banki, na tę chwilę, nie informują z o zmianach w cenniku. Trzeba jednak zauważyć, że mamy pierwszą część roku, a więc na informowanie o zmianach mają jeszcze sporo czasu. 

Zdaniem RMF FM, 10 złotych prowizji za wypłatę z bankomatu wkrótce stanie się normą. "Analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) zwracają uwagę, że odsetek osób korzystających z internetowej bankowości rośnie z roku na roku, co może być związane z chęcią uniknięcia części opłat" – informuje rozgłośnia. I dodaje: "Klienci, którzy nie chcą płacić więcej za bankowe usługi, powinni przede wszystkim pamiętać o eliminowaniu transakcji gotówkowych. Ich koszt pójdzie mocno w górę. Banki  w dużej mierze podnoszą opłaty zarówno za wypłaty z bankomatów, jak i za operacje gotówkowe w oddziałach". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy