Reklama

Reklama

Internetowe zbiórki pieniędzy dla Ukrainy. Sprawdź, jak możesz pomóc

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Internetowe zbiórki pieniędzy dla Ukrainy. Sprawdź, jak możesz pomóc - Zdjęcie główne

Internetowe zbiórki na pomoc dla Ukrainy - które wesprzeć? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Po zbrojnym ataku Rosji na Ukrainę z mediów oraz portali społecznościowych docierają materiały pokazujące straty, jakie poniosła ludność ukraińska. W odpowiedzi na nie powstało kilka charytatywnych internetowych zbiórek pieniędzy na pomoc dla Ukrainy.

Reklama

Jak informuje PAP, jedną z największych zbiórek jest ta zorganizowana przez fundację Siepomaga. Jej celem jest zbieranie funduszy na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę. Do tej pory wsparło ją ponad 51 tysięcy osób, a na jej konto wpłynęło 2 730 130 złotych.  

„Niestety, doszło do najgorszego. Są bomby, ogień, karabiny i ofiary.

I tych ofiar będzie coraz więcej. Czołg nigdy nie był symbolem pokoju. Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach, scenariusze jednak nie są optymistyczne, a ludziom trzeba pomóc” – czytamy w opisie zbiórki. 

Internetowe zbiórki na pomoc Ukrainie. Które z nich wesprzeć? 

Zbiórka fundacji Siepomaga to nie jedyna tego typu inicjatywa. W związku z eskalacją konfliktu i zapotrzebowaniu na pomoc Ukrainie, w tym finansową, w sieci pojawiło się wiele zbiórek pieniędzy. Należy jednak pamiętać, które z nich zostały zweryfikowane – poniżej wymieniamy kilka z tych, na które wpłata będzie stanowić realną pomoc dla ludności ukraińskiej. 

Siepomaga.pl – Pomoc ofiarom wojny na Ukrainie 

Pomagam.pl – Solidarni z Ukrainą. Zebrane środki mają zostać przekazane organizacjom humanitarnym na Ukrainie, które wykorzystają je na najpilniejsze potrzeby 

Polska Akcja Humanitarna – zbiórka na pomoc Ukrainie 

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej – Pomoc dla Ukrainy 

Caritas Polska – Pomoc dla Ukrainy, zbiórka na produkty pierwszej potrzeby: żywność i środki higieniczne, w dalszej kolejności na zakup koców, śpiworów, materaców

Polski Czerwony Krzyż – Na pomoc Ukrainie. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup żywności, materiały opatrunkowe oraz inne produkty pierwszej potrzeby

Polska Misja Medyczna – zbiórka na pomoc medyczną na Ukrainie 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy