Reklama

Reklama

Nadciąga Omikron, nowy wariant koronawirusa. OBOSTRZENIA OD 1 GRUDNIA!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gov.pl

Nadciąga Omikron, nowy wariant koronawirusa. OBOSTRZENIA OD 1 GRUDNIA!  - Zdjęcie główne

Rząd wprowadza nowe obostrzenia w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - Omikron | foto Gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Podczas konferencji prasowej zwołanej w poniedziałek 29 listopada minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia, które wejdą w życie 1 grudnia 2021 roku. Powodem wprowadzenia obostrzeń jest m.in. nowo wykryty wariant koronawirusa – Omikron.

Reklama

Pojawił się nowy wariant koronawirusa, Omikron. Rząd przedstawił pakiet alertowy obostrzeń

W poniedziałek 29 listopada szef resortu zdrowia przedstawił nowy zestaw pandemicznych obostrzeń, które w życie wejdą już 1 grudnia 2021 roku. 

- Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii COVID19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią. W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych – mówił w trakcie swojego wystąpienia minister Adam Niedzielski. 

Wprowadzone ograniczenia to: 

  •  50% obłożenia: kościoły, gastronomia, hotele, kultura (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe), obiekty sportowe (baseny, aquaparki itd.)
  • maksymalnie 100 osób: zgromadzenia i uroczystości (wesela, konsolacje, komunie, spotkania), dyskoteki 
  • jedna osoba na 15 metrów kwadratowych: siłownie, kluby i centra fitness, hazard, muzea i galerie sztuki, targi wystawy, kongresy, konferencje, handel  
Wprowadzono również nowe zasady w związku z podróżami zagranicznymi. Zakazem lotów objęte zostały: Bostwana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA, Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni, bez możliwości skrócenia jej poprzez wykonanie testu. Dla krajów non-Schengen kwarantannę również wydłużono do 14 dni. Po ośmiu dniach zwolnić może z niej test PCR.

Wszystkie regulacje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w limitach.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy