Reklama

Reklama

PESEL 22222222222 zostanie nadany 22 lutego 2022 roku. Dlaczego dostać może go wyłącznie dziewczynka?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

PESEL 22222222222 zostanie nadany 22 lutego 2022 roku. Dlaczego dostać może go wyłącznie dziewczynka?  - Zdjęcie główne

Najprostszy numer pesel? Kto może go otrzymać? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Dzieci urodzone 22 lutego 2022 roku otrzymają PESEL rozpoczynający się od cyfr 222222. Numer składający się z samych dwójek może dostać jedynie dziewczynka. Dlaczego?

Reklama

Najprostszy numer PESEL może dostać tylko dziewczynka. Dlaczego?

Każda z 11 cyfr numeru PESEL ma swoje znaczenie. Schematycznie można przedstawić go jako RRMMDDPPPPK, gdzie RR to 2 ostanie cyfry roku urodzenia, MM to miesiąc urodzenia, a DD oznacza dzień urodzenia.

PPPP jest liczbą porządkową oznaczającą płeć dziecka – u kobiety ostatnia jej cyfra jest parzysta, u mężczyzny – nieparzysta. Na końcu numeru PESEL znajduje się K, czyli cyfra kontrolna.

Mimo skomplikowania kombinacji cyfr numeru PESEL podajemy ją na tyle często, że nie stanowi dla nas żadnego problemu. Jedna z osób urodzonych 22 lutego 2022 roku będzie miała znacznie łatwiej – ma szansę otrzymać numer PESEL składający się z samych dwójek.

Ze względu na parzystą cyfrę oznaczenia płci, taki przywilej otrzymałaby 1111 dziewczynka urodzona tego dnia. Nie wiadomo jednak, czy do tego dojdzie – w Polsce dziennie rodzi się około 1000 dzieci.

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy