Reklama

Reklama

Pojawią się… rządowe kluby z komputerami? Miałyby powstać w każdej gminie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Pojawią się… rządowe kluby z komputerami? Miałyby powstać w każdej gminie - Zdjęcie główne

Rząd w każdej gminie planuje stworzyć tzw. kluby komputerowe | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Czy w każdej gminie wkrótce pojawią się tzw. rządowe kluby cyfrowe? Takie informacje podają niektóre media. Celem jest zapoznanie społeczeństwa z nowoczesnymi technologiami.

Reklama

– W kolejnym roku planujemy powołanie klubów rozwoju cyfrowego. Będą to miejsca edukacji cyfrowej, zaznajamiania ogółu społeczeństwa z nowymi technologiami. Celem jest, aby taki klub funkcjonował w każdej gminie – mówił w Sejmie Adam Andruszkiewicz cytowany przez  innpoland.pl.

Takie miejsca – jak podaje Money.pl - miałby być tworzone m.in. w domach kultury, czy uniwersytetach trzeciego wieku, miałoby pracować w nich ok. 5 tysięcy edukatorów rozwoju komputeryzacji cyfrowych. W kafejkach zainstalowanoby niezbędny sprzęt z oprogramowaniem.

- Kluby rozwoju cyfrowego wzbogacą te miejsca o nowe funkcje, czyniąc je jeszcze bardziej użytecznymi dla społeczności lokalnej – zapewniał A. Andruszkiewicz.

Według danych Indeksu Cyfryzacji Gospodarki (Digital Intelligence Index Polska zajmuje 34. miejsce pod względem digitalizacji gospodarki. Wyprzedzają nas m.in. Litwa i Łotwa.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy