Fabrykanci wychodzą na prostą. Hokeiści zapewnią kibicom sportowe emocje [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
6
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
SportW weekend Hala Lodowa w Zgierzu była pełna sportowych emocji. Fabrykanci Łódzkie z klasą wywalczyli swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Niedzielne starcie również można zaliczyć do udanych.

Zwycięstwo Fabrykantów z pewnością ściągnie kibiców na trybuny w kolejnych meczach na zgierskim lodowisku. W sobotę 18 listopada Fabrykanci zmierzyli się SMS PZHL Katowice.

Pierwsze zwycięstwo na własnym lodowisku

Po nieudanych meczach w zawodnikach przygasł duch walki. Trener Lubomir Witoszek zapowiedział zmiany kadrowe i zwiększenie motywacji.  Jak widać, praca się opłaciła i w sobotę kibice mogli obejrzeć emocjonujący pierwszoligowy mecz, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

Fabrykanci od samego początku spotkania grali bardzo dobrze. Po dwóch tercjach prowadzili już 4:1. Dwa gole strzelił Iwan Cyran. Pozostałe krążki wpadły do bramki za sprawą Eduarda Szybelbajna i Vaclava Rziha. SMS PZHL Katowice nie dawali za wygraną i nadrabiali stracone bramki. Doprowadzili do wyniku 4:3, a w ostatniej minucie grali bez bramkarza, stawiając na przewagę w polu.

Mimo zaciętej walki gościom nie udało się sforsować obrony Fabrykantów i bramkarza Adama Kaczmarka. Fabrykanci po raz pierwszy w nowym składzie odnieśli zwycięstwo i to na swoim lodowisku.

Fabrykanci Łódzkie walczyli do końca

Po tryumfalnym i zasłużonym zwycięstwie zawodnicy i kibice musieli pogodzić się z porażką w drugim weekendowym meczu. W niedzielę 19 listopada na Hali Sportowej w Zgierzu Fabrykanci zmierzyli się z Zagłębiem Sosnowiec.

Po dwóch tercjach goście prowadzili 2:0, ale Fabrykanci zaczęli odrabiać straty, a Juval Halpert strzelił dwie bramki, wyrównując wynik. Niestety po dogrywce i karnych mecz zakończył się z wynikiem 3:2 dla Zagłębia Sosnowiec.