Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Chrzanowska

Piłkarze Boruty Zgierz po wygranej w debiucie nowego trenera chcieli pójść za ciosem - Zdjęcie główne

MKP Boruta Zgierz szukał drugiego zwycięstwa z rzędu | foto Joanna Chrzanowska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Zawodnicy MKP Boruty Zgierz wygrali przed tygodniem pierwszy mecz po zmianie trenera. Przypomnijmy, że Piotra Szarpaka na stanowisku zastąpił jego dotychczasowy asystent, Marcin Węglewski.

Boruta szukał drugiego zwycięstwa z rzędu

Miejski Klub Piłkarski Boruta Zgierz do niedawna w lidze radził sobie po prostu źle. Boruta pod wodzą trenera Piotra Szarpaka miał nawiązać walkę z najlepszymi w tej lidze, a w momencie rozstania z byłym graczem Widzewa, klub zajmował miejsce tuż nad strefą spadkową Betcris IV ligi.

Przed tygodniem dotychczasowy asystent trenera Szarpaka, Marcin Węglewski zadebiutował w roli pierwszego szkoleniowca czarno-białych. Zgierzanie mierzyli grali wówczas przeciwko wyżej notowanemu w lidze, Skalnikowi Sulejów i wygrali 3:0. Dzisiaj piłkarze Boruty zamierzali pójść za ciosem i oddalić się od strefy spadkowej.

Zgierzanie grali na wyjeździe z Omegą Kleszczów, a mecz nie zaczął się dla gości najlepiej. Nie minęło 20 minut gry, a Boruta Zgierz przegrywał już 0:2 po dwóch trafieniach Przemysława Szewczyka. Były to jednak złe miłego początki.

Jeszcze przed przerwą do siatki rywali trafiali kolejno: Karol Chmielewski, Mateusz Misiak i znów Karol Chmielewski, a zgierzanie na drugie 45 wychodzili prowadząc 3:2. W drugiej połowie było jeszcze lepiej. Najpierw gospodarze wpakowali piłkę do własnej siatki, a dwie minuty po wejściu na boisko wynik ustalił Wiktor Sujecki.

Boruta Zgierz oddala się od strefy spadkowej

MKP Boruta Zgierz pod wodzą Marcina Węglewskiego wygrał drugi mecz z rzędu, co pozwoliło z 17. miejsca wskoczyć zgierzanom na 12. lokatę i zwiększyć przewagę nad strefą spadkową do 7 punktów.

Omega Kleszczów 2:5 MKP Boruta Zgierz
1:0 - Przemysław Szewczyk 14’
2:0 - Przemysław Szewczyk 19’
2:1 - Karol Chmielewski 21’
2:2 - Mateusz Misiak 25’
2:3 - Karol Chmielewski 40’
2:4 - Gol Samobójczy 53’
2:5 - Wiktor Sujecki 82’

Boruta: Niedomagała - Kowalski, Figurski, Wodziński, Zagórski - Grzybowski, Jędrzejczyk (Sujecki 80’), Osiński (Kamiński 70’), Białousko (Leenstra 65’), Chmielewski, Misiak