Reklama

Reklama

I Ty możesz zmienić swoją okolicę. Sprawdź Konkurs Małych Grantów na Kulturę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Karolina Wolska

I Ty możesz zmienić swoją okolicę. Sprawdź Konkurs Małych Grantów na Kulturę - Zdjęcie główne

Po raz czwarty rusza konkurs na Zgierskie Inicjatywy Kulturotwórcze. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury Stary Młyn w Zgierzu. | foto Karolina Wolska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Po raz czwarty rusza konkurs na Zgierskie Inicjatywy Kulturotwórcze. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Starym Młynie w Zgierzu. Kto może się zgłosić?

Reklama

Mieszkańcy Gminy Miasta Zgierz, którzy mają pomysł na projekt lub przedsięwzięcie kulturalne, mogą zgłaszać je od 22 maja do 20 czerwca.

Konkurs dla mieszkańców Gminy Miasta Zgierz

Pierwsze trzy edycje konkursu były organizowane przez Centrum Kultury Dziecka w Zgierzu. W tym roku pieczę nad konkursem w całości przejął Miejski Ośrodek Kultury w Starym Młynie.

Jeśli już od dawna komuś chodzą po głowie ciekawe pomysły na organizację wydarzenia kulturalnego lub stworzenia projektu w tematyce kulturowej, śmiało może zgłaszać się do konkursu.

Wydarzenia powinny być do organizacji jednorazowej, ponieważ jest na nie określony czas realizacji. Jednak mamy w regulaminie zapis, że jeśli to będzie coś takiego, co będzie się nadawało na dłuższą realizację, to możemy włączyć taki projekt jako cykliczne wydarzenie w naszej siedzibie.

- mówi Danuta Miklaszewska, koordynatorką konkursu w MOK.

Przekrój pomysłów i form projektów oraz wydarzeń jest bardzo duży. W ramach konkursu powstała gra miejska „Śledząc tkacza” czy mural „Uwierz w siebie, tuptaj dalej”. Stworzono również książkę „Dalsze przygody jeża spod miasta Zgierza”.

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły, jakie tylko przyjdą im do głowy. Jesteśmy bardzo otwarci, jednak muszą pamiętać, że ogranicza ich czas wykonania i koszt.

- dodaje koordynatorka.

Zgłaszane projekty mogą być bardzo różnorodne, jednak istnieją pewne ważne ograniczenia.

Projekty nie mogą być w żaden sposób powiązane z działaniami politycznymi i kampaniami wyborczymi, naruszać porządku prawnego, nieść w sobie treści agresywnych, dyskryminujących jakiekolwiek grupy społeczne.

- czytamy na stronie organizatora.

Jak można wziąć udział w konkursie Zgierskich Inicjatyw Kulturotwórczych?

Zgłoszenia mogą przesyłać grupy formalne jak i nieformalne. Mogą być to stowarzyszenia, organizacje pozarządowe oraz liderzy grup. W konkursie mogą wziąć udził osoby już od 13 roku życia, za zgodą opiekuna prawnego.  

Zgłosić można się za pomocą formularza dostępnego na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury lub w recepcji w Starym Młynie.

Finansowanie konkursu Zgierskich Inicjatyw Kulturotwórczych

Po zakończeniu przesyłania wniosków siedmioosobowa komisja, złożona z przedstawicieli organizatora, osób z organizacji pozarządowych i zwycięzców poprzednich edycji.

Zwycięskie projekty zostaną dofinansowane w kwocie 5,5 tys. zł. Przewidziane jest również wynagrodzenie dla koordynatora zwycięskiego projektu w wysokości 1500 zł. Istnieje możliwość zrezygnowania z wynagrodzenia, na rzecz wsparcia projektu.

Do 30 czerwca komisja ogłosi 3 zwycięskie projekty, które będą musiały zostać zrealizowane od 17 lipca do 17 listopada br. 

Najważniejszym celem konkursu jest wsparcie oddolnych inicjatyw oraz aktywizacja lokalnej społeczności. Organizacja Zgierskich Inicjatyw Kulturotwórczych została wpisana do statutu MOKu, co daje gwarancję, że odbędą się kolejne edycje konkursu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy