Reklama

Reklama

Dobra wiadomość dla zgierzan. Jest decyzja ws. rozbudowy węzła Emilia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Dobra wiadomość dla zgierzan. Jest decyzja ws. rozbudowy węzła Emilia - Zdjęcie główne

Nowe rozwiązanie ma znacznie zmniejszyć ruch na ulicach Zgierza | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi wydał decyzję umożliwiającą rozbudowę węzła Emilia.

Reklama

Z tej wiadomości ucieszą się zgierscy (i nie tylko) kierowcy – Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi przekazała informację o podjęciu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia rozbudowy węzła Emilia w zakresie umożliwiającym połączenie drogi krajowej nr 91, autostrady A2 i drogi ekspresowej S14. 

Rozbudowa węzła Emilia – co jest planowane? 

Projekt rozbudowy przewiduje włączenie drogi ekspresowej S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi, do autostrady A2 oraz drogi krajowej nr 91. To rozwiązanie pozwoli podróżującym DK91 ominąć centrum Zgierza,  co po części zmniejszy ruch na zgierskich ulicach. Nowy układ komunikacyjny pozwoli także na ograniczenie ruchu ciężarowego w mieście. 

„Nadrzędnym celem budowy drogi ekspresowej S14 oraz rozbudowywanego węzła drogowego Emilia jest zapewnienie bezpiecznego i wysokiego komfortu dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróży, zwiększenie międzynarodowej dostępności kraju oraz stworzenie lepszych połączeń między ośrodkami wzrostu”  – czytamy w komunikacie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi. 

Oddanie odcinka do użytku planowane jest na wiosnę 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy