Reklama

Reklama

Golf nie musi być sportem dla snobów. W Zgierzu sezon rozpoczęła strzelnica golfowa.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Malinka Zgierz - Driving range Na Wzgórzu

Golf nie musi być sportem dla snobów. W Zgierzu sezon rozpoczęła strzelnica golfowa. - Zdjęcie główne

Tutaj młodzież uczy się zasad i technik gry w golfa | foto Malinka Zgierz - Driving range Na Wzgórzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu dwa lata temu uruchomiono strzelnicę golfową. Co ciekawe, do dyspozycji miłośników tego sportu oddano 12-stanowiskowy driving range na… dawnym stoku narciarskim.

Reklama

Zamiast narciarzy są golfiści

Zgierska inwestycja powstała z inicjatywy członków Łódź Open Golf Club, w porozumieniu z władzami miasta. Golf jest dodatkową atrakcją uzupełniającą ofertę zmodernizowanego ośrodka sportu i rekreacji, a także sposobem na wykorzystanie narciarskiej górki, która z uwagi na coraz cieplejsze zimy, nie była wykorzystywana. To już trzeci sezon golfowy w Zgierzu. Zgierzanie oraz mieszkańcy naszego regionu mogą zapoznawać się z tą piękną olimpijską dyscypliną sportu. 

Możemy pochwalić się pięknym obiektem na MOSiR Malince. Strzelnica golfowa na byłym stoku narciarskim już jest uznawana za jeden z piękniejszych tego typu obiektów w Polsce. Od marca mamy zarejestrowany w Polskim Związku Golfa klub Golf Malinka Zgierz. Nasi zawodnicy już wygrywają turnieje, ostatnio Puchar Łodzi. Jesteśmy nastawieni na propagowanie golfa od dzieci do seniorów – mówi Aleksander Frach z klubu Golf Malinka Zgierz.

Sport nie tylko dla bogaczy

To miejsce przeznaczone do treningu dłuższych bądź krótszych uderzeń piłeczki. Szczególnie początkujący mogą tu zapoznać się z podstawami i regułami  gry w golfa. 

Koszt wypożyczenia koszyka z 40 piłkami wraz z kijem golfowym jest bardzo przystępny: Bilet normalny to wydatek 15 zł zaś ulgowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów do ukończenia 26. roku życia kosztuje 10 zł. Jeszcze mniej bo 5 zł zapłacą dzieci i uczniowie szkół podstawowych w obecności opiekunów. Karnet treningowy sezonowy, upoważniający do codziennego korzystania ze strzelnicy golfowej to wydatek 500 zł (ulgowy 250 zł).

Z toru strzelniczego można korzystać do końca października.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy