Reklama

Reklama

Grożą nam niebezpieczne pożary? Łowcy Burz ostrzegają [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 18 mar 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W powiecie kutnowskim i całym województwie łódzkim w najbliższych dniach mogą występować groźne i rozległe pożary lasów, łąk i nieużytków. O przyczynach tego stanu rzeczy informują Łowcy Burz, którzy przy okazji apelują do mieszkańców o rozwagę.

Reklama

Ostatnie dni było wyjątkowo suche i w wielu miejscach województwa – w tym w powiecie kutnowskim – niemal bezdeszczowe. To sprawia, że gwałtownie wzrasta ryzyko wystąpienia pożarów.

- Niestety, w zasadzie niemal bezśnieżna zima wraz z następującym po niej ekstremalnie suchym marcem nieubłaganie będzie prowadzić do wzrastającego zagrożenia pożarowego w naszych lasach. Sytuacja wczesną wiosną jest o tyle niebezpieczna, gdyż wciąż pokutuje w wielu gospodarstwach domowych przekonanie o konieczności wiosennego wypalania traw na łąkach i polanach – podkreślają Łowcy Burz Łódzkie.

Do pożarów traw i nieużytków już teraz dochodzi w powiecie kutnowskim. Jedno z takich zdarzeń relacjonowaliśmy W TYM MIEJSCU. W galerii znajdują się zdjęcia.

- Nie będziemy tutaj argumentować, dlaczego jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie nie przynoszące żadnych korzyści, a jedynie ogromne szkody dla lokalnego ekosystemu. Mamy nadzieję, że każdy to rozumie i zdaje sobie z tego sprawę. Dodatkowo, przy tak niewiarygodnie suchej pogodzie, wypalanie traw może w wyjątkowo szybki sposób doprowadzić do niekontrolowanego podpalenia lasu – mówią Łowcy Burz.

Dlatego apelują do mieszkańców województwa łódzkiego, by ci nie wypalali traw zwłaszcza mając na uwadze obecnie występujące warunki atmosferyczne. Z podobnymi prośbami i apelami spotykamy się też ze strony straży pożarnej.

- Znaczących (a prawdopodobnie i jakichkolwiek) opadów atmosferycznych w bieżących odsłonach modeli numerycznych nie widać przynajmniej do końca miesiąca – zaznaczają Łowcy.

Artykuł pochodzi z portalu kutno.net.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy