Reklama

Reklama

„Inwestujmy w naszą planetę”. Jak obchodzono Dzień Ziemi w Zgierzu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva/zdjęcie poglądowe

„Inwestujmy w naszą planetę”. Jak obchodzono Dzień Ziemi w Zgierzu?  - Zdjęcie główne

Jak w Zgierzu uczczono tegoroczny Dzień Ziemi? | foto Canva/zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji organizowane są liczne akcje proekologiczne, mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w temacie ekologii i działań na rzecz środowiska. Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi jest „Inwestujmy w naszą planetę”. Jakie działania w tym dniu podjęto na terenie Zgierza?

Reklama

Z okazji Dnia Ziemi w wielu krajach organizuje się edukacyjne akcje uświadamiające społeczeństwo w zakresie tematów związanych z ochroną środowiska. Podjęte działania obejmują między innymi kształtowanie postaw proekologicznych poprzez edukację na temat oszczędzania wody i energii, segregowania odpadów czy recyklingu. Obchody Dnia Ziemi organizowane były w wielu polskich miastach – Zgierz nie jest wyjątkiem. Jak mieszkańcy miasta uczcili ten dzień?

Obchody Dnia Ziemi w Zgierzu 

Blisko stu uczniów zgierskich szkół wzięło udział w dorocznej akcji „sprzątania świata” na Malince – zgromadzona młodzież uporządkowała teren wokół ośrodka rekreacyjnego. W ramach działań proekologicznych zorganizowano również konkurs „Segreguję i kompostuję”, w którym odpowiadając na kilka pytań, Zgierzanie mogli wygrać kompostownik.  

W okresie wiosennym Zgierz staje się też coraz bardziej zielony – na terenie miasta pojawiają się nowe drzewa, krzewy i kwiaty. Jak informuje na swojej stronie Urząd Miasta Zgierza, od początku kwietnia poszczególne obszary miasta stopniowo się zazieleniają – kolorowe kwiaty można podziwiać między innymi na rabatach na placu Jana Pawła II, na ulicy Długiej czy na Placu Klilińskiego. 

Nowe drzewa sadzone są także wzdłuż ulicy Łęczyckiej i przy bibliotece na ul. Łódzkiej. Kwitnące wiśnie pojawią się na ulicach Norwida i Reja, na ulicy Długiej planowane są z kolei nasadzenia grabów. 

Jakie działania podjęliście z okazji Dnia Ziemi? 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy