Reklama

Reklama

Jakie warunki panują na zgierskich drogach? Czy zima w lutym zaskoczyła drogowców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Trudne warunki na zgierskich drogach. Czy zima w lutym zaskoczyła drogowców? Jak mieszkańcom jeździ się po miejsce w ten weekend?

Reklama

Drugi dzień weekendu i trudne warunki na zgierskich drogach. Mieszkańcy uskarżają się na nieposypane ulice i chodniki. Mówią o tym, że jest naprawdę niebezpiecznie.

Trudne warunki na zgierskich ulicach w weekend

Na oficjalnym fan pagu Urzędu Miasta Zgierza pojawił się post, o tym, że w ten weekend możemy spodziewać się złych warunków atmosferycznych.

- Intensywne opady śniegu mogą potrwać do późnych godzin wieczornych, a - jak ostrzega nasz zgierski meteoexpert, Jarosław Turała:
''Nocą z piątku na sobotę po szybkiej zmianie cyrkulacji powietrza na północną oraz wcześniejszych opadach śniegu i deszczu/roztopach dojdzie do szybkiej wymiany powietrza i zaleganie chłodu przy gruncie. Przy ewentualnych rozpogodzeniach dojdzie również do szybszego wypromieniowania ciepła. Na drogach i chodnikach pojawi się lód''.
Uważajcie na siebie! - pisze UM w Zgierzu.
W odpowiedzi na ten post radny Przemysław Jagielski drwi, że miasto nie podjęło żadnych działań, by zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. 
- Nowomoda - zamiast zadbać o odśnieżanie - mamy ostrzeżenia: "Na drogach i chodnikach pojawi się lód .Uważajcie na siebie!" - mówi Przemysław Jagielski.
Radny zwraca też uwagę na to, że nikt nie odbiera telefonów z tzw. Akcji Zima.
- Fajne to nasze miasto - wczoraj poinformowali mieszkańców wpisem od „Sorry. Taki mamy klimat" czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały., o tym, że będzie padać śnieg - ale jak widać zapomnieli o tym wspomnieć drogowcom. Śnieg dawno już nie pada, fotki robione chwile po 21.00, praktycznie wszystkie ulice skute lodem, zero piaskarki, a zrobiłem spore kółko po mieście. No i na deser nikt nie odbiera numeru całodobowego do Akcji Zima - pisze Przemysław Jagielski, radny Zgierza.
Jeden z mieszkańców komentuje stan dróg. 
- W Zgierzu piaskarki tylko na drogach krajowych. Reszta śpi! - pisze pan Tomasz. 
 
Zima obecnie nas nie rozpieszcza. Spadła temperatura i mamy do czynienia z silnymi opadami i oblodzeniem. Jak Wam się jeździ po Zgierzu? Czy rzeczywiście zima zaskoczyła drogowców w lutym?
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy