Reklama

Reklama

Julia Szwajcer. To ona uczy śpiewu Tosię Witkosz i Laurę Milczarek z The Voice Kids

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Tosia Witkosz i Laura Milczarek, zanim stanęły na scenie telewizyjnego show The Voice Kids, uczyły się śpiewać w Talent Kolektywie, szkoły prowadzonej przez Julię Szwajcer.

Reklama

Julia Szwajcer ze Zgierza, to ona zauważyła muzyczny potencjał u Laury Milczarek i Tosi Witkosz. Obie dziewczynki wystąpiły w The Voice Kids i obie odnoszą już wokalne sukcesy. 

Julia Szwajcer ze Zgierza i początki kariery muzycznej

Julia Szwajcer pochodzi ze Zgierza z artystycznej rodziny. Obecnie ma 32 lata i prowadzi Talent Kolektyw, studio produkcji muzycznych.

- Śpiewam od kołyski (zanim zaczęłam chodzić, już podśpiewywałam pod nosem wymyślone melodie). Predyspozycje wokalne zostały u mnie zauważone już w wieku przedszkolnym. Pochodzę z artystycznej rodziny - mój dziadek Henryk Szwajcer był aktorem (grał m.in. rolę Żyda w Zakazanych Piosenkach), to on dostrzegł we mnie potencjał i zaszczepił we mnie miłość do muzyki. W przedszkolu wygrywałam konkursy wokalne, w szkole podstawowej było podobnie i wtedy mama postanowiła zapisać mnie na lekcje śpiewu - wspomina Julia Szwajcer.

Gdy młoda artystka miała 12 lat, mama zapisała ją do studia piosenki A-Due w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Tam pod fachowym okiem uczyła się śpiewać. Kolejny przełom nastąpił trzy lata później. Julia Szwajcer założyła sama z zaprzyjaźnionymi muzykami zespół rockowy. Sporo koncertowali, a 15-latka zaczęła wtedy sama pisać teksty i komponować. Zespół po jakimś czasie się rozpadł, ale w 2010 r. w głowie Julii i Alicji Grzelak zakiełkował nowy pomysł i stworzyły zespół Boso. Muzycznie było to połączenie funky, rocka, reggae, popu oraz  soulu. Artystka uwielbia śpiewać w wielogłosie, więc w nowym składzie nie mogło zabraknąć chórków. 
- Wszystkie teksty pisałam ja, harmonie wokalne też układałam sama, co było doskonałym treningiem przed późniejszą edukacją w Kolegium Nauczycielskim na wydziale Pedagogika z Muzyką, gdzie mogłam nauczyć się podstaw gry na fortepianie, podstaw śpiewu klasycznego oraz teorii, której zawsze mi brakowało - mówi Julia Szwajcer. 
Do składu Boso dołączyła jeszcze dwóch panów: basista i perkusista. Wspólnie wypuścili epkę pt. Zrób to sam. Okładkę można było pokolorować według własnego uznania, dzięki czemu każda płyta była niepowtarzalna. Rok 2013 przyniósł zaproszenie do programu TVN-u X-Factor. 
- Udział w programie wspominam bardzo pozytywnie, na casting jurorski pojechali ze mną moi znajomi ze studiów i przyjaciele (ok. 40 osób), ówczesny Prezydent mojego miasta Zgierza wynajął dla nas wtedy autobus... każdy trzymał za mnie kciuki, bardzo wielu ludzi mi kibicowało i udało się dostać 3 x Tak od jurorów i słowa uznania za wykon, co było dla mnie cudownym przeżyciem - wspomina właścicielka Talent Kolektywu.
X-Factora nie udało się wygrać, ale po kilku miesiącach TVN znów zwrócił się do Julii Szwajcer, by wystąpiła w programie Mam Talent, tym razem z zespołem Boso. Udało im się dotrzeć aż do półfinału. Występowali, jak zawsze boso. Wokalistka bardzo mile wspomina ten czas, pomimo iż nie udało im się wygrać. Zostali bardzo pozytywnie przyjęci przez jurorów jak i przez widzów, co było dla zespołu bardzo motywujące i rozpoczęło serię koncertów w całej Polsce. Na zespół Boso również przyszedł kres i każdy zaczął się rozwijać indywidualnie. Julia Szwajcer studiując, pracowała jako niania i animator kultury. 
 

Kariera Julii Szwajcer i jej Talent Kolektyw

Z przyjacielem i ówczesnym mężem Michałem MXRem Szwajcerem zaczęli wspólnie rapować. 

- Obydwoje śpiewaliśmy, rapowaliśmy, wszystko od podstaw robiliśmy sami (Michał ma studio nagrań i salę prób, własny sprzęt nagłośnieniowy i doświadczenie). Michał pisze, rapuje, komponuje, jest realizatorem nagrań, zajmuje się miksem i masteringiem, robi to już od prawie 20 lat, wspólnie tworzyliśmy zespół GuaRuna . Pod koniec 2018 roku nawiązaliśmy współpracę z raperem Zeusem i jego wytwórnią Pierwszy Milion - wspomina artystka.

Talent kolektyw już działał i Julia Szwajcer i nie była w stanie sama prowadzić wszystkich zajęć. Było za dużo chętnych. Najpierw pomagała jej Justyna Kuśmierczyk Rutkowska. Obecnie zajęcia wokalne prowadzi Marcel Ignaczak. 

Rok 2020 przyniósł kolejną propozycję. Polsat zaproponował Julii Szwajcer udział w programie The Four. Bitwa o Sławę. Brali w nim udział zawodowi muzycy: Katarzyna Dereń, Karolina Leszko, Sami Harb, Sabina Jeszka i Paulina Lenda-Kozub. Artystka dostała się w programie do tzw. Wielkiej Czwórki, czyli do półfinału. Julia Szwajcer cały czas kształci nie tylko dzieci, ale także swój głos. Z wykształcenia jest pedagogiem. Uczy się nowych technik wokalnych i pracy z emocjami. Cieszy się, że młodzi adepci jej szkoły czują się u siebie jak w domu. 

- Obecnie moim nauczycielem śpiewu jest Michał E-Shu Szerląg, który często odwiedza nas podczas warsztatów i pracy indywidualnej z naszymi uczniami. Pracujemy wspólnie, konsultujemy się, wspieramy, dzięki temu mamy takie sukcesy. I żeby było jasne, sukcesem dla nas nie jest pierwsze miejsce w konkursie (to skutek uboczny) – sukcesem jest uśmiech na twarzy naszego ucznia. Wierzę, że można zmienić świat, bo to robię w swojej pracy na co dzień - kierując się sercem - podkreśla artystka. 

Piosenkę Julii Szwajcer można posłuchać tu: Julia Szwajcer - Jestem 2 Remix (prod. ZEUS, skrecze DJ MixAir)

 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć z wokalistką. 

 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy