Reklama

Reklama

Kiedy otwarcie zgierskiego hospicjum? Potrzebne dofinansowanie na niezbędną opiekę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: canva/poglądowe

Kiedy otwarcie zgierskiego hospicjum? Potrzebne dofinansowanie na niezbędną opiekę - Zdjęcie główne

foto canva/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Hospicjum w Zgierzu poszukuje personelu wykwalifikowanego do opieki paliatywnej. Placówka uzyskała pozwolenie na użytkowanie budynku, następnym krokiem będzie przystąpienie do konkursu na dofinansowanie z NFZ.

Reklama

Będzie dofinansowanie dla hospicjum w Zgierzu? Jest zgoda na użytkowanie budynku

Zgierskie hospicjum im. Jana Pawła ll przy ulicy Parzęczewskiej poszukuje lekarzy, pielęgniarek, opiekunów i rehabilitantów, którzy będą mogli zajmować się podopiecznymi placówki. Znajdować się w niej będą trzydzieści dwa miejsca dla osób chorujących na nowotwory – będą mogli przebywać tam bez względu na miejsce zamieszkania. Jakiś czas temu hospicjum otrzymało pozwolenie na użytkowanie budynku, ma więc także możliwość przystąpienia do konkursu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Umożliwi on dofinansowanie opieki medycznej, zapewni również środki na utrzymanie ośrodka. 

Do tej pory datki na zgierskie hospicjum pozyskiwane były w ramach akcji charytatywnych czy aukcji, a także konkursów. Angażują się w nie między innymi lokalne szkoły. Placówka nie otrzymuje środków z samorządów, ponieważ założycielem nie jest spółka, a stowarzyszenie. Świadczone przez nią usługi muszą być bezpłatne. Rocznie na utrzymanie ośrodka potrzebne jest około 3,5 miliona złotych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy