Reklama

Reklama

Kolejna inwestycja w Zgierzu? Gdzie planowane jest nowe osiedle?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: UMZ

Kolejna inwestycja w Zgierzu? Gdzie planowane jest nowe osiedle? - Zdjęcie główne

Nowa inwestycja proponowana jest przy ulicy Chemików w Zgierzu | foto Źródło: UMZ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Urząd Miasta Zgierza poinformował, że na początku października wpłynął wniosek oraz projekt architektoniczny dotyczący nowej, planowanej inwestycji na terenie miasta – kilku budynków mieszkalnych wraz z lokalami handlowymi i usługowymi.

Reklama

Nowe osiedle w Zgierzu? Do UMZ wpłynął wniosek oraz projekt

Jak informuje Urząd Miasta Zgierza inwestycja miałaby składać się z kompleksu wielorodzinnych budynków mieszkalnych, w których na parterze znajdować mają się również lokale przeznaczone pod usługi i handel. Oprócz tego na terenie osiedla powstać mają podziemne garaże dla mieszkańców. Zabudowa miałaby się mieścić na ulicy Chemików.

„Wniosek został złożony na mocy specustawy z 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Procedura ta nie wymaga zgodności inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego tj. z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Zgierza dla terenów przemysłowych, położonych w rejonie ulicy Konstantynowskiej – Zachód” – informuje UMZ. 

Mieszkańcy miasta mają możliwość zgłaszania uwag do wniosku w ciągu 21 dni od jego złożenia (3 października). Można przesyłać je w formie papierowej, na adres Urzędu Miasta Zgierza, lub elektronicznie przez platformę ePUAP bądź drogą mailową na adres e-urzad@umz.zgierz.pl. Ostateczną decyzję w sprawie inwestycji podejmie Rada Miasta Zgierza. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy