Reklama

Kursy zawodowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiał partnera

Kursy zawodowe - Zdjęcie główne

Kursy zawodowe | foto Materiał partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W dzisiejszych czasach znalezienie dobrze płatnej pracy jest czynnością na wagę złota. Coraz ciężej o znalezienie posady we własnym zawodzie, z godnymi zarobkami. Nic więc dziwnego, że kursy zawodowe cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona osób, które pragną rozwijać swoją karierę zawodową i cieszyć się dogodnymi pieniędzmi za świadczoną pracę. Które kursy cieszą się szczególnym zainteresowaniem? Przyjrzyjmy się ciekawemu zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Praca na żurawiach wieżowych

Kurs na żurawie wieżowe to jeden z najbardziej popularnych, a jego ukończenie pozwoli nam na uzyskanie doskonałych zarobków. Cały kurs trwa jedynie 5 dni, a dokładnie 35 godzin dydaktycznych. Zamoczony jest egzaminem państwowym przed Urzędem Dozoru Technicznego. Po zakończeniu egzaminu z wynikiem pozytywnym uzyskamy zaświadczenie o zdobytych kwalifikacjach, które uprawniają nas do obsługi żurawi wieżowych wszystkich typów. Takie umiejętności pozwolą nam na odnalezienie doskonałej pracy w bardzo wielu różnorodnych branżach. Z całą pewnością najwięcej ofert pracy będzie czekać na nas w branży budowlanej, podczas wykonywania wielu inwestycji.

Kurs kwalifikacji wstępnej 

Kwalifikacja wstępna to kurs zawodowy dla kierowców. Nauka dedykowana jest dla osób, które pragną pracować jako kierowcy samochodów ciężarowych bądź autobusów. Nowa dyrektywa unijna narzuca wymóg, by kierownicy po 10 września 2008 roku z prawem jazdy kategorii D, oraz kierowcy po 10 września 2009 z prawem jazdy kategorii C, ukończyli kurs kwalifikacji wstępnej w przypadku, gdy przewożą oni rzeczy bądź osoby. To kurs, który honorowany jest także na terenie Unii Europejskiej, dzięki czemu po jego ukończeniu możemy przeglądać również zagraniczne oferty pracy. Kurs składa się z dwóch części (teoretycznej oraz praktycznej), jak również kończy się egzaminem państwowym. 

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przeznaczona jest dla kierowców, którzy posiadają ukończony kurs kwalifikacji wstępnej bądź kwalifikacji wstępnej przyspieszonej, dla prawa jazdy kat. D lub C. Kurs umożliwia wykonywanie przewozów innymi pojazdami, niż te, dla których wymagane jest posiadanie prawa jazdy odpowiadające zakresowi uzyskanemu podczas odbycia kursu kwalifikacji wstępnej. Kurs odbywa się w dwóch blokach, również zakończony jest egzaminem. Zdobycie tego rodzaju uprawnień otwiera nam nowe, szersze perspektywy zawodowe. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy