Reklama

Reklama

Lewica w Zgierzu rozdawała unijne flagi

Opublikowano: pon, 9 maj 2022 14:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Co roku 9 maja obchodzony jest Dzień Europy. To święto pokoju i jedności na naszym kontynencie. Z tej okazji politycy Lewicy zorganizowali na placu Kilińskiego w Zgierzu konferencję prasową, a tuż po niej rozdawali zgierzanom unijne flagi.

Reklama

Unijne fundusze zmieniły Zgierz tak, jak cały kraj

Unia Europejska to nie tylko bezpieczeństwo Polski w świecie, to także ogrom korzyści, z których korzystamy wszyscy – mówi Łukasz Kubiak, sekretarz powiatowego SLD. Bez środków unijnych nie byłoby w Zgierzu tramwaju, nie byłoby Starego Młyna. To wszystko mamy dzięki naszemu członkostwu w UE – podkreślił.

Według polityków Lewicy obecny rząd robi wszystko, żeby Polaków do Unii Europejskiej zniechęcić. Tymczasem – jak pokazują liczne sondaże – jesteśmy zadowoleni z członkostwa w UE i chcemy być dumni z naszego uczestnictwa w europejskiej rodzinie.

Środki unijne przewidziane dla Polski, w tym środki z tzw. funduszu odbudowy po pandemii, wciąż czekają, aż polski rząd wykona wyroki unijnych trybunałów – zauważa Tomasz Trela, poseł Lewicy. Ten kto nie dostrzega tego, że te 270 miliardów, które leży na stole, to są pieniądze, które w części trafiły by także do takich miast jak Zgierz – dodaje.

Politycy Lewicy podkreślali, jak ważny jest nacisk na polityków obozu rządzącego, by zaczęli działać, by zamiast grać na emocjach, zaczęli wykonywać polecenia Brukseli.

Chorągiewki z flagą UE dla zgierzan

Kilka dni temu, 1 maja, minęła 18 rocznica naszego wstąpienia w szeregi wspólnoty europejskiej. Jak wskazują sondaże 80 procent Polaków jest dumnych z bycia Europejczykami. Zdaniem polityków Lewicy tę dumę rząd PiS próbuje w nas złamać. Stąd po dzisiejszej konferencji uczestniczący w niej politycy rozdawali chorągiewki z dwunastoma złotymi gwiazdkami. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy