Reklama

Reklama

Licealistka z Ozorkowa usłyszała diagnozę. O jej zdrowie walczą mieszkańcy i lokalne firmy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Patrycja Kamińska

Licealistka z Ozorkowa usłyszała diagnozę. O jej zdrowie walczą mieszkańcy i lokalne firmy - Zdjęcie główne

Patrycja zbiera pieniądze na dalsze leczenie i rehabilitację | foto Patrycja Kamińska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Patrycja Kamińska jest absolwentką ozorkowskiego liceum. Po maturze dowiedziała się, że jej wypadek na schodach miał bardziej skomplikowane podłoże. Zdiagnozowana dysplazja wielostawowa to rzadka choroba, uniemożliwiająca nastolatce codzienne funkcjonowanie. W walkę o zdrowie Patrycji włączyły się lokalne biznesy, mieszkańcy i przyjaciele.

Reklama

Patrycja z Ozorkowa cierpi na rzadką chorobę. Jedynym ratunkiem kosztowna operacja

Od momentu feralnego zdarzenia na schodach w szkole, konsultacje lekarskie i rehabilitacje stały się codziennością Patrycji. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie opowiada, że już w szkole podstawowej miała bardzo duże kłopoty na zajęciach z wf-u  – często przytrafiały się jej kontuzje, takie jak skręcenie kostki czy rzepki. 

– Mniej więcej rok temu miałam w szkole wypadek. Obsunęła mi się rzepka w kolanie i nie mogłam dalej schodzić po schodach. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, co to dokładnie jest – relacjonuje Patrycja. 

Po wypadku Patrycja resztę nauki odbywała zdalnie. Zasięgnęła porad u około 15 lekarzy, jednak żaden z nich nie potrafił postawić pewnej diagnozy. 

– Dopiero teraz znalazłam lekarza, który potwierdził, że choruję na dysplazję wielostawową – kolan, stawu skokowego, bioder, nadgarstków… W najgorszej kondycji są kolana i stawy skokowe. Wymagają pilnej operacji i rehabilitacji – dodaje. 

Niestety żaden z zabiegów, których potrzebuje Patrycja, nie jest refundowany przez NFZ. Swoją sytuację zdrowotną dziewczyna chciałaby skonsultować jeszcze z amerykańskim ortopedą doktorem Drorem Paley’em, specjalistą w dziedzinie chorób rzadkich, który w Polsce zajmuje się podobnymi przypadkami. 

– Bardzo chciałabym skonsultować się ze specjalistą z Florydy. Lekarz, który niedawno potwierdził moją diagnozę, powiedział mi, że nie daje mi pewności, że po operacji będę chodzić. Oni niestety nie wykonują często takich operacji  – tłumaczy nastolatka. 

Żeby zdobyć pieniądze na leczenie, Patrycja zorganizowała internetową zbiórkę. Ta spotkała się z pozytywny przyjęciem wielu mieszkańców, lokalnych firm i znajomych. 

– To było pozytywne zaskoczenie. Okazało się, że wiele osób chce mi pomóc. Różne salony fryzjerskie i kosmetyczne zaangażowały się w zbiórkę. Tak samo znajomi. Czuję wsparcie od nich wsparcie – opowiada Patrycja. 

Internetowa zbiórka trwa cały czas. Patrycję można wesprzeć także licytując przedmioty wystawione przez nią na aukcji. Można wylicytować na niej m.in. vouchery do fryzjerów czy salonów piękności, które zaoferowały nastolatce swoją pomoc. Wiele osób przeznacza na licytację sprzęt elektroniczny, gry czy inne rozmaite przedmioty. Liczy się każda forma pomocy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy