Łódź. Widzew wygrał w Piastem po rzucie karnym

Łódź. Widzew wygrał w Piastem po rzucie karnym - Zdjęcie główne
353
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Zgierz Po 7 dodatkowych minutach ponad regulaminowy czas gry, Widzew Łódź pokonał 1:0 Piasta Gliwice. Jak zauważają obserwatorzy, mecz nie był może najpiękniejszym wydarzeniem, ale liczą się punkty.

Pierwsze minuty spotkania rozpoczęły się groźnej akcji w polu karnym Widzewa. Perka podał do piaseckiego, ten to Ameyewa, na szczęście piłkarz nie trafił w bramkę, choć dzieliło go od niej zaledwie kilka metrów.

Ta podbramkowa sytuacja, wyraźnie wytrąciła z równowagi Widzewiaków, którzy przez kolejnych kilka minut nie potrafili się dobrze zorganizować.

Do kolejnej groźnej sytuacji doszło już w jedenastej minucie. Golkiper Widzewa wypiąstkował piłkę, przy okazji został jednak sfaulowany przez Piaseckiego. Zdarzenie wyglądało groźne, a bramkarz Widzewa przez kilka minut leżał na murawie.

Następne groźne zagranie miało miejsce już w dwudziestej minucie. Huka niebezpiecznie wysoko podniósł nogę w starciu z klinkierem i dostał za to żółtą kartkę. 5 minut później doszło do faulu na pawłowskim, w trzydziestej drugiej minucie kolejny faul Mokwy.

Duże emocje wzbudziła czterdziesta piąta minuta pierwszej połowy meczu, kiedy to Hataley uderzył mocno w kierunku bramki widzewiaków. Zaprawiony w bojach Gikiewicz, wypiąstkował piłkę bez większych problemów.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie również nie było zbyt wielu emocjonujących akcji. W siedemdziesiątej minucie blisko szczęścia był Sanches. Pewnie uderzył głową piłkę z odległości kilku metrów w kierunku bramki, niestety Plach, odbił ten strzał.

Cztery minuty później doszło to tak długo oczekiwanego przełomu w meczu. Po ocenie sytuacji, do której doszło pomiędzy Mosórem a Sanchezem, który oddawał strzał w polu karnym Piasta, sędzia zdecydował o rzucie karnym dla Widzewa.  Minutę później okazję pewnie wykorzystał Pawłowski. Widzew zdobył bramkę!

Przedłużony o 7 minut czas trwania spotkania nie pomógł piastowi. Ostatecznie drużyna, z alei Piłsudskiego wygrało jeden do zera.