Będą rozmowy o rowerach publicznych
W trakcie niedawnych obrad rady miasta w Kutnie poruszono kilka ważnych tematów. Jednym z nim były rowery publiczne, które od kilku lat są dostępne dla mieszkańców.
Jak mówił wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, do lipca przyszłego roku należy zachować trwałość tego projektu. Co potem?
- Co do przyszłości to uważam, że czeka nas dyskusja. To co było dobre parę lat temu okazuje się, że nie jest takie dobre. W mojej ocenie frekwencja korzystania z rowerów jest bardzo niska. Ja osobiście głoszę tezę, że należałoby to zlikwidować – mówił Jacek Boczkaja.
Wiceprezydent dodawał, że samorząd ponosi koszty związane z dotowaniem rowerów publicznych. Możliwe, że w przypadku rezygnacji z nich władze poszukają alternatywnego rozwiązania dla mieszkańców.
- Może warto się zastanowić nad dopłatami dla rowerów? To temat, który pewnie będzie przedmiotem naszych rozmów – podkreślał J. Boczkaja.
Jak mówiono w trakcie obrad, cała obsługa, konserwacja itp. systemu rowerów publicznych w Kutnie to koszt około 400 tysięcy złotych rocznie.
- Za 400 tysięcy można trochę rowerów kupić, lub wprowadzić dopłatę. Pomyślcie państwo, może padnie tutaj jakiś fajny pomysł – zwracał się do radnych wiceprezydent Boczkaja.
Przypomnijmy, że rower publiczny w Kutnie funkcjonuje od końcówki 2018 roku w ramach wojewódzkiego programu „Rowerowe Łódzkie”
- Wojewódzki Rower Publiczny zapewni mieszkańcom dodatkową możliwość lepszej komunikacji. Będą mogli sprawniej przemieszczać się po całym regionie. Stacje rowerowe zostaną ulokowane także w pobliżu przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Usprawni to nie tylko dojazdy do pracy, ale również wzbogaci ofertę turystyczną województwa i stworzy mieszkańcom dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu – mówi ł ówczesny marszałek województwa łódzkiego.
Program „Rowerowe Łódzkie” oprócz Kutna objął także Pabianice, Koluszki, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola oraz Zgierz.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.