Reklama

Reklama

MUK w Zgierzu zapowiada utrudniania w komunikacji miejskiej. Co na to mieszkańcy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MUK w Zgierzu zapowiada utrudniania w komunikacji miejskiej. Co na to zgierzanie?

MUK w Zgierzu zapowiada utrudniania w komunikacji miejskiej. Co na to mieszkańcy? - Zdjęcie główne

poglądowe, Anna Kluczyńska | foto MUK w Zgierzu zapowiada utrudniania w komunikacji miejskiej. Co na to zgierzanie?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapowiedziało utrudnienia w ruchu w najbliższym czasie. Związane jest to z pracami remontowymi i Marszem Równości, który odbędzie się w Łodzi. Jak zareagowali na to zgierzanie?

Reklama

Utrudniania w ruchu w Zgierzu w najbliższym czasie

MUK zapowiedział, że w najbliższym czasie mogą nastąpić opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Utrudnienia te mają być związane ze wzmożonymi pracami remontowymi przy ul. Musierowicza i Gałczyńskiego. Ulice te są modernizowane przez Powiat Zgierski. Niedawno podejmowaliśmy ten temat na łamach Tuzgierz.pl. Koniec remontu fragmentu ulica przy SLO im. Traugutta w Zgierzu miał być na dniach. Zakończenie modernizacji przy ul. Gałczyńskiego natomiast przewidywany jest na koniec czerwca. Na tej drodze ma być wkomponowany system odwadniający. W komunikacie MUK-u czytamy również:

- Za utrudnienia przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość.

Czy mieszkańcy dostosowali się do próśb? Raczej nie. Zgierzanie od lat narzekają na autobusy miejskie, ich awaryjność i stan techniczny. 

- I bez tego na co dzień mierzymy się z utrudnieniami w kursowaniu autobusów - mówi mieszkanka. 

- Utrudnienia w kursowaniu spotkają się z utrudnieniami - żartuje zgierzanin. 

MUK zapowiedział też utrudnienia na dzień 13 maja. Jest to związane z Marszem Równości w Łodzi i dotyczy linii 61, która kursuje z Łodzi do Zgierza. 

W związku z organizacją Marszu Równości w dniu 13 maja br.(sobota) w godz. 13.00 – 16.00 na trasie pl. Dąbrowskiego, ul. Narutowicza, Piotrkowska, Struga, al. Kościuszki, al. Mickiewicza, Sienkiewicza, Tuwima, al. Rodziny Scheiblerów, al. Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza, pl. Dąbrowskiego, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Lokalnego Transportu Zbiorowego.Linia 61 z krańcówki Parzęczewska/Staffa do Ronda Solidarności bez zmian, następnie ul. Kopcińskiego, al. Rodziny Kindermanów, al. Rodziny Grohmanów, Wydawniczą do pętli pl. Mikulskiego(wyjazdprzez ul. Wydawniczą do ul. Kopcińskiego) - czytamy w komunikacie MUK-u. 

Mieszańcy obawiają się również, kiedy i jak będzie przebiegała tzw. rewolucja komunikacyjna. Bardzo im zależy na konsultacjach społecznych. Już teraz są niezadowoleni z funkcjonowania autobusów m.in. z częstotliwością ich kursowania i braku punktualności.

- A jest, już coś wiadomo odnośnie rewolucji komunikacyjnej, która już niedługo ma wejść w życie na terenie Zgierza? W Łodzi od kwietnia duże zmiany. Może u nas by mogło coś się ruszyć do życia w tym temacie - pytał mieszkaniec. 

Obecnie już w całą pewnością możemy potwierdzić, że w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja prasowa, na której mają być omawiane kwestie związane z komunikacją miejską w Zgierzu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy