Reklama

Reklama

Najlepsza porodówka w regionie. W którym szpitalu najchętniej rodzą zgierzanki i łodzianki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Najlepsza porodówka w regionie. W którym szpitalu najchętniej rodzą zgierzanki i łodzianki? - Zdjęcie główne

Gdzie najchętniej rodzą zgierzanki i łodzianki? | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Poród dla kobiety jest jednym z najważniejszych momentów w jej życiu. Staje się matką, odpowiedzialną za swoje dziecko. W powodu bóli porodowych, często i komplikacji, moment ten dla kobiety może być bardzo trudny. Fundacja Rodzić po Ludzku przygotowała ranking szpitali, z którego dowiemy się, który ze szpitali w regionie jest najlepiej oceniany przez pacjentki.

Reklama

Poród jest newralgicznym momentem w życiu młodej mamy i jej dziecka, które przychodzi na świat. Czasem, pomimo bólu, jest to czas piękny, niezapomniany. Niekiedy jednak dochodzi do strasznych zaniedbań ze strony personelu, co może nawet grozić śmiercią noworodka, czasem kobiety. Fundacja Rodzić po Ludzku zbiera ankiety "Głos Matek", które w dość szczegółowy sposób zbierają informacje, jakie są odczucia młodych matek po porodzie. Jaką miały opiekę, czy troskliwie zajmowaną się jej dzieckiem itd. W ankiecie każdy szpital maksymalnie może zdobyć sto punktów. W tym roku fundacja po raz pierwszy przygotowała ranking placówek. 

Które porodówki wypadły najlepiej w woj. łódzkim?

Najlepsze okazały się trzy szpitale:

 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Brzeziny przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6. Na podstawie 53 ankiet "Głos Matek" placówka ta otrzymała 77 punktów na 100 możliwych. 

 • Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. dr. Ludwika Rydygiera Sp. z o.o. przy ul. Seweryna Sterlinga 13 w Łodzi. Tu rodzące kobiety oceniły placówkę na 75 punktów na 100. Ankietę wypełniły 182 osoby. 

 • Szpital Prywatny SALVE ZOZ Sp. z o.o. przy ul. Szparagowej 10 w Łodzi. Kobiety oceniły ten szpital na 73 punkty na 100. Aż 234 matki wypełniły ankietę fundacji. 

 • - Zachęcam wszystkie panie, które rodziły w woj. łódzkim do wypełnienia ankiety "Głos Matek", im więcej wypełnionych ankiet tym pełniejszy obraz jakości opieki w placówce - mówi Anna Kwiatek-Kucharska z Fundacji Rodzić po Ludzku.

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy