Reklama

Reklama

Nowe pojemniki na elektrośmieci na zgierskich ulicach i osiedlach. Gdzie można wyrzucić niepotrzebny sprzęt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Nowe pojemniki na elektrośmieci na zgierskich ulicach i osiedlach. Gdzie można wyrzucić niepotrzebny sprzęt? - Zdjęcie główne

Gdzie w Zgierzu można wyrzucić elektrośmieci? | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zgierz staje się coraz bardziej ekologiczny! Na ulicach pojawiło się dwanaście nowych pojemników na elektrośmieci. Gdzie możemy pozbyć się niepotrzebnego sprzętu?

Reklama

Gdzie w Zgierzu wyrzucić elektrośmieci? 

Do tej pory Zgierzanie do dyspozycji mieli jedynie dwa pojemniki na elektrośmieci – do niedużych zielonych kontenerów mogli wrzucać jednak tylko małe przedmioty, takie jak baterie czy żarówki. Teraz na zgierskich ulicach i osiedlach pojawiło się aż dwanaście nowych, dużych pojemników na niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. 

"Na naszych ulicach dobrze sprawdziły się, używane dotychczas, małe pojemniki na  drobny sprzęt  elektryczny. To pokazuje, że zgierzanie traktują poważnie sprawę zbiórki elektrycznych odpadów. Jestem przekonany, że to nowe rozwiązanie mieszkańcy przyjmą z identycznym szacunkiem" - mówi Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski.

W porównaniu ze wspomnianymi dwoma mniejszymi kontenerami do nowych, charakterystycznych czerwonych pojemników będzie można wyrzucać także większe gabarytowo przedmioty, nieprzekraczające 50 cm. Gdzie w Zgierzu można wyrzucić elektrośmieci? Poniżej zamieszczamy listę miejsc, w których ustawiono pojemniki gdzie możecie pozbyć się niepotrzebnych sprzętów. 

ul. 1 Maja 67 B – na parkingu przy szkole

ul. Podgórna -- na parkingu przy placu zabaw

ul. Rembowskiego 39

ul. Targowa - przy targowisku

ul. Parzęczewska 20 – pergola śmietnikowa przy bloku nr 14

ul. Tuwima 24 – pergola przy bl. 83-65

ul. Parzęczewska 61 – pergola śmietnikowa przy bl. 134/133

ul. Staffa 48 – pergola śmietnikowa przy bl. 122

ul. Tuwima 20 – Pawilon SEZAM

ul. Parzęczewska 32 – Pawilon AGAWA

ul. Milenijna 29

ul. 1 Maja 52

Odbiór elektronicznych i elektrycznych sprzętów wielkogabarytowych, które nie zmieszczą się do pojeminków na elektrośmieci można zgłaszać pod numer 572 102 102.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy