Reklama

Reklama

O tym musisz wiedzieć podróżując z Łodzi do Zgierza. Jaki bilet wybrać, o czym należy pamiętać?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

O tym musisz wiedzieć podróżując z Łodzi do Zgierza. Jaki bilet wybrać, o czym należy pamiętać? - Zdjęcie główne

Pasażerowie linii nr 6 i 61 poruszających się na trasie Łódź-Zgierz, mogą się zacząć zastanawiać, czy posiadają odpowiedni bilet. Wyjaśniamy, co trzeba zrobić, by nie dostać mandatu. | foto Tomasz Śliwiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Pasażerowie linii nr 6 i 61 poruszających się na trasie Łódź-Zgierz mogą się zacząć zastanawiać, czy posiadają odpowiedni bilet. Wyjaśniamy, co trzeba zrobić, by nie dostać mandatu.

Reklama

W Zgierzu głównym przewoźnikiem jest firma Markab, która obsługuje pasażerów na zlecenie Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu. Niestety, przejazd z jednej strefy do drugiej podczas podróży między Łodzią a Zgierzem nie jest taki oczywisty.

Bilet aglomeracyjny Łódź-Zgierz

Pasażerowie autobusów miejskich nr 6 i 61 na biletomacie umieszczonym w pojeździe mogą przeczytać informację: „W Zgierzu obowiązują bilety zgierskie, a w Łodzi obowiązują bilety łódzkie”.

W praktyce, poza takim rozwiązaniem pasażerowie mają jeszcze inne możliwości.

Podczas podróży z Łodzi do Zgierza i odwrotnie należy kupić bilety tak, jak są opisane na biletomacie. To znaczy, że przejeżdżając z jednej strefy do drugiej, konieczny jest zakup osobnych biletów.

- mówi Tomasz Wlaźlik z Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu.

Inną opcją jest Wspólny Bilet Łódzko-Zgierski (WBŁZ).

Jadąc ze Zgierza, pasażerowie kupują taki bilet i obowiązuje on na przejazd konkretną linią w Zgierzu, natomiast w Łodzi uznawany jest jako bilet czasowy z możliwością przesiadania. 

- dodaje Tomasz Wlaźlik

Wspólny Bilet Łódzko-Zgierski jest ważny 60 minut. Umożliwia on przesiadanie się z jednego środka transportu do drugiego. 

Koszt normalnego biletu WBŁZ to 7 zł. Ulgowy kosztuje 3,50 zł. Co istotne, bilet nie obowiązuje na międzygminnej linii autobusowej nr 2 poza granicami miasta Zgierza.

Czy istnieje migawka w Zgierzu?

Istnieje możliwość zakupu biletu okresowego, czyli tak zwanej "migawki", w ramach Wspólnego Biletu Łódko-Zgierskiego. Pasażerowie posiadający taki wariant, mogą bez problemu podróżować na terenie Łodzi i Zgierza.

Koszt migawki, która obowiązuje na terenie obu miast, w wariancie 30-dniowym, kosztuje 247 zł (z Kartą Łodzianina ten koszt spada do 216 zł). Ulgowa migawka to koszt 123,5 zł (z Kartą Łodzianina 108 zł)

Wariant 90-dniowy to koszt 609 zł i ulgowy 304,5 zł. Tutaj również obowiązują ulgi dla posiadaczy Karty Łodzianina. Bilet normalny kosztuje 535 zł, a ulgowy 267,50 zł.

Wspólny Bilet Aglomeracyjny na przejazdach Łódź-Zgierz

WBA nie jest tym samym co WBŁZ, jednak można na nim przejechać z Łodzi do Zgierza. Nie obowiązuje on na linie autobusowe nr 6 i 61 (tutaj konieczne jest rozwiązanie, o jakim pisaliśmy na początku artykułu). 

Podróżni, którzy korzystają z MPK Łódź oraz ŁKA na trasie Łódź Zgierz, mogą skorzystać ze Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego.  Bilet miesięczny w strefie A obowiązuje na przejazdy między Pabianicami, Łodzią i Zgierzem, a jego koszt to 229 zł i 114,50 zł w wariancie ulgowym.

Podróżni, którzy chcą skorzystać z przejazdu między Łodzią a Zgierzem MPK Łódź lub ŁKA, a następnie poruszać się po Zgierzu za pomocą MUK, powinni wybrać bilet w strefie A+. Cena za taki bilet wzrasta i kosztuje on 280,40 zł, a ulgowy 140,20 zł. 

Pasażerowie nie wiedzą jaki bilet wybrać

Do MPK Łódź zgłaszają się podróżni, którzy z powodu źle zakupionego biletu musieli zapłacić karę. Niestety niewiedza nie zobowiązuje do uchylenia się od uiszczenia opłaty.

Tłumaczenia osób, które podróżują bez ważnych biletów, są bardzo różne. Wsiadając do komunikacji miejskiej, powinniśmy zapoznać się z obowiązującymi zasadami oraz jaki bilet powinniśmy kupić, aby z niej skorzystać.

- mówi Piotr Wasiak, rzecznik prasowy MPK Łódź

Przypominamy, że do 31 grudnia br. bilety jednorazowe do 20 minut obowiązują na przejazd maksymalnie 40 minut. Tym samym, bilety do 40 minut są ważne na przejazdach do 60 minut.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy