Prace nad nowym muralem zakończono jeszcze w marcu. Przedstawia historyczną pocztówkę z widokiem na przemysłowy Zgierz.
Odsłonięto mural w Zgierzu
Mural na terenie Parku Kulturowego Miasta Tkaczy przedstawia początki przemysłu i fabryk na terenie Zgierza. Jest odtworzeniem ryciny, która również była wykorzystywana jako pocztówka.
Źródło: UMZ
Mural znajduje się na ścianie budynku przy ul. Narutowicza 7, jednak zobaczymy go od ulicy Rembowskiego, naprzeciwko Domu Tkacza. Przedstawia m.in. dawną fabrykę Borsta i inne ślady przemysłu w Zgierzu sprzed ponad 100 lat. Rycina, która została odtworzona na ścianie budynku, pochodzi z 1910 roku.
Pojawienie się muralu sprawiło, że w mieszkańcach obudziły się wspomnienia.
Ogród Borsta był tam, gdzie mieści się PCK, między ul. Konstantynowską a ul. Puławskiego. Bawiłam się tam jako mała dziewczynka.
- wspomina pani Anna.
Mural woźnicy przy Starym Młynie
Mural, który zobaczymy przy ulicy Rembowskiego to kolejny projekt łączący teraźniejszość i przeszłość. Na ścianie budynku przy ulicy Długiej 43 powstał mural przedstawiający centrum Zgierza za dawnych lat. To odtworzenie fotografii.Mural przedstawia woźnicę, który najprawdopodobniej wiózł zboże do młyna. Obok widać worki z mąką lub zbożem. Zobaczymy go przy wejściu do Starego Młyna.
To już kolejny mural w okolicy Starego Młyna. W 2021 roku pojawiła się tam kolorowa prząśniczka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.