W miejskich szkołach w Zgierzu od czwartku unosiła się wakacyjna atmosfera. Tego dnia świadectwa odbierali ósmoklasiści ze Szkół Podstawowych nr 3, 4, 5, 6, 8, 11 i 12. Pozostali uczniowie podstawówek oraz młodzież z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego zakończyli rok w piątek, 26 czerwca.
Ponad 4,7 tysiąca uczniów kończy rok szkolny
Łącznie naukę kończy w tym roku szkolnym 4129 uczniów szkół podstawowych, 612 licealistów z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego oraz 1260 przedszkolaków.
Po wakacjach szkolne korytarze będą jednak nieco mniej zatłoczone.
- Już prognozujemy spadek liczby uczniów od nowego roku. We wrześniu w szkolnych ławkach zasiądzie 3992 uczniów podstawówek, 568 w SLO, ale jest jeszcze szansa na powstanie dodatkowej klasy, około 30-osobowej. Będziemy mieć także 1157 przedszkolaków
- wylicza Renata Karolewska z Urzędu Miasta Zgierza.
Mniej uczniów, ale zwolnień nauczycieli nie będzie
Choć liczba dzieci w miejskich placówkach spada, magistrat zapewnia, że nie oznacza to redukcji etatów nauczycielskich.
Obecnie w zgierskich szkołach podstawowych pracuje 490 nauczycieli, w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym 47, a w miejskich przedszkolach 182. Jak podkreśla urząd, na razie nie ma planów ograniczania zatrudnienia kadry pedagogicznej.
Komentarze (0)