reklama
reklama

Park Miejski w Zgierzu po remoncie. Zajrzeliśmy tam po zmierzchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Dni robią się coraz bardziej upalne, nie dziwi więc, że zgierzanie szukają miejsc, w których można znaleźć nieco chłodu. Poza kopleksem sportowo-rekreacyjnym Malinka, ogromną popularnością cieszy się także Park Miejski. Podczas gdy starą część wokół stawu zdobią obecnie remontowe ogrodzenia z powodu wymiany nawierzchni alejek, nowa wschodnia część parku pachnie nowością. I naprawdę zachęca do spacerów, relaksu lub aktywności fizycznej. Z aparatem byliśmy tam tuż po zmierzchu.
reklama

Park nie do poznania. Nowe miejsce rekreacji na mapie Zgierza

We wschodniej części Parku Miejskiego w Zgierzu nie ma co prawda okazałego stawu, jednak wzdłuż terenu płynie Bzura. Po starym ciemnym i zaniedbanym miejscu pozostały tylko drzewa. Po gruntownej modernizacji tej części parku, o której informowaliśmy dwa miesiące temu, cały zielony kompleks zdaje się wołać: chodź do mnie, rozkoszuj się przyrodą, odpocznij!

Pojawiły się między innymi zupełnie nowe ścieżki z przepuszczalną nawierzchnią. Sprawdziliśmy to, wylewając butelkę czystej wody. Faktycznie, woda natychmiast zniknęła, nie tworząc kałuży. Jest miejsce do grillowania, altana i ławeczka dla zakochanych, jest strefa aktywności dla dzieci oraz skatepark i street workout park. Zainstalowano także umywalki parkowe i zraszacze nad alejkami na upalne dni. Nasadzenia kolejnych kwiatów budują strefę kwiatowo-zapachową. Oprócz tego postawiano całoroczne leżaki. W pięknej parkowej altanie nowożeńcy mogą brać śluby cywilne. Przebudowane i doświetlone zostało przejście dla pieszych na ulicy 1 Maja w ciągu alejki wzdłuż Bzury łączącej obie części parku miejskiego.

Modernizacja całości Parku Miejskiego im. T. Kościuszki w Zgierzu zrealizowana została z funduszy projektu unijnego "Szlakiem architektury włókienniczej - rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM" współfinansowanemu ze środków EFRR w ramach RPO WŁ 2014-2020. Wartość inwestycji to 5,5 miliona złotych w tym prawie 4 miliony dofinansowania z projektu unijnego.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama