Reklama

Reklama

Policjantka ze Zgierza potrzebuje Waszej pomocy. Walczy z rakiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne rodziny

Policjantka ze Zgierza potrzebuje Waszej pomocy. Walczy z rakiem - Zdjęcie główne

Policjantka zbiera fundusze na leczenie | foto Archiwum prywatne rodziny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Zawsze pomagała innym. Teraz sama potrzebuje wsparcia. Policjantka Dominika cierpi na nowotwór złośliwy jajnika FIGO IIIC st. zaawansowania. Trwa zbiórka pieniędzy na pobyt w klinice pod Krakowem.

Reklama

Praca w policji to służba dla innych. Wymagająca od nas poświęcenia i niekiedy narażająca nasze zdrowie i życie. Nowotwór złośliwy jednak nie wybiera. Każdy może zachorować, bez względu na wiek i wykonywane obowiązki. Przypadek pani Dominiki jest o tyle trudny, że chemioterapia nie przynosi takich rezultatów, jakich oczekuje rodzina i lekarze. Kamil Mordalski, mąż policjantki, zbiera teraz fundusze na kosztowny pobyt w klinice w Krakowie. 

Druzgocąca diagnoza, operacja i chemia za chemią

Pani Dominika jest policjantką od ponad 14 lat. Z relacji mieszkańców wynika, że jest empatyczną funkcjonariuszką służb.

- Pamiętam tą panią, bardzo miła osobą, umiejąca rozmawiać z ofiarą - wspomina pani Katarzyna. 

Półtora roku temu Dominika Pośpieszyńska - Mordalska bardzo źle się poczuła i trafiła na SOR. Tam usłyszała druzgocącą diagnozę - okazało się, że ma nowotwór złośliwy. Zaledwie po dwóch dniach znalazła się na stole operacyjnym w Matce Polce w Łodzi. Potem rozpoczął się cykl chemioterapii, branie leków wspomagających, kolejne chemie i nowe medykamenty. Pani Dominika wraz z mężem odwiedzili masę lekarzy. 

Policjantka przeszła już bardzo wiele. Niestety choroba nie ustępuje. Mimo podjętego leczenia pojawiły się przerzuty.

- Jest nawrót choroby i przerzuty do śródpiersia i węzłów chłonnych. W kolejnym etapie dostałam 2 cykle chemii i miałam powtórzony tomograf, na którym wyszły kolejne przerzuty. Po wykonaniu biopsji, mammografii i USG lekarze zdecydowali się po raz kolejny na zmianę chemii, ponieważ z wyników wynikało, że nowe przerzuty pojawiły się w prawej piersi oraz woda w płucach i płyn w jamie brzusznej. Tej chemii dostałam 3 cykle, po których przeszłam kolejne badania, na których wyszło, że choroba dalej postępuje do kolejnej piersi, objętość płynu w płucach i jamie brzusznej się powiększyła. Po takich informacjach postanowiłam wraz z mężem skonsultować swoją sytuację u kilku lekarzy specjalistów onkologów i ginekologów. Niestety żaden ze specjalistów nie potrafił sprecyzować metod leczenia, które mi pomogą, a moi lekarze prowadzący zdecydowali się podawać cały czas tę samą chemię, argumentując to wolniejszym rozwojem choroby niż w przypadku innego rodzaju chemii. Po półtora roku leczenia mój organizm jest coraz słabszy i potrzebuje leczenia wspomagającego, którego podjęła się klinika w okolicach Krakowa. Koszt samego leczenia to około 8 tys. zł tygodniowo plus opłaty logistyczne, a wstępna kuracja zaplanowana jest na 12 tygodni. Niestety takie koszty przewyższają nasze dochody, dlatego zdecydowałam się poprosić Was o wsparcie - pisze pani Dominika. 

Jak obecnie czuje się policjantka?

- Żona obecnie jest bardzo słaba, spadła ze swojej wagi. Ma dużą anemię. Przeprowadziliśmy się do rodziny na wieś, gdyż Dominika nie była w stanie wchodzić na trzecie piętro do naszego mieszkania w bloku. Bardzo osłabiła ją chemioterapia. Żona zdrowo się odżywia, bardzo dba o siebie, ale to nie poprawia jej stanu - mówi Kamil Mordalski. 

Dlatego małżeństwo zdecydowało się na pobyt w klinice pod Krakowem, gdzie otrzyma leczenie wspomagające jej słaby organizm. 

Chcesz wesprzeć leczenie pani Dominiki? Link: Leczenie wspomagające przy nowotworze Dominiki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy