Reklama

Reklama

Prawie 27 milionów złotych otrzyma Zgierz na kolejne inwestycje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Prawie 27 milionów złotych otrzyma Zgierz na kolejne inwestycje - Zdjęcie główne

Spośród wszystkich gmin powiatu zgierskiego stolica powiatu zyskała najwięcej | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Miliony płyną szerokim strumieniem do Zgierza – ogłosił prezydent Przemysław Staniszewski. W ramach programu „Polski Ład” samorządy mogą wnioskować o rządowe środki na inwestycje. Wielu burmistrzów i prezydentów narzekało co prawda, że pieniądze są przyznawane według uznania, bez czytelnych kryteriów oceny wniosków. - Takiej bezczelności, takiego klientyzmu, takiego centralizmu demokratycznego jeszcze nigdy nie widziałem - podkreślał rok temu na antenie TVN24 Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Władzom Zgierza było z pewnością łatwiej, bo radni Przemysława Staniszewskiego współrządzą miastem razem z radnymi Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Nowe ulice i nie tylko za rządowe miliony

Ulice Żytnia, Dąbrowskiego, Barlickiego, Kasprzaka, Lewandowskiego, Promienistych oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy 1 Maja z Dąbrowskiego – to tylko niektóre inwestycje, które mają zostać zrealizowane lub rozpoczęte w tym roku. Dodatkowe środki pozwolą także na modernizację boiska piłkarskiego (stadion MOSiR) i realizację budowy pneumatycznego zadaszenia oraz na dokończenie modernizacji i rozszerzenie funkcjonalności dużej hali sportowej przy ul. Wschodniej.

Pozyskiwanie zewnętrznych środków na inwestycje było zawsze priorytetem dla mnie. Teraz jest to podwójnie ważne, kiedy sytuacja gospodarcza jest trudniejsza – pisze na swoim profilu FB Przemysław Staniszewski. Dziękuję za wsparcie panu posłowi Markowi Matuszewskiemu – dodaje prezydent Zgierza.

27 milionów na wszystko może nie starczyć

Oczywiście wiele zależy od sytuacji na rynku budowlanym i cen, które po prostu oszalały. To może skutecznie zablokować niektóre działania, jeśli znacząco przekroczą założony kosztorys. Zresztą w ubiegłym roku podobne czeki poseł Matuszewski już wręczał, a unijnej kasy jak nie było, tak nie ma. Na miejskim fanpejdżu na Facebooku pojawiło się po informacji o przyznaniu środków Zgierzowi wiele komentarzy mieszkańców, którzy prezentują umiarkowany o ile nie sceptyczny stosunek do składanych obietnic:

- Nieporozumienie to budowa lodowiska bez zapewnienia stadionu i miejsca pod dachem dla trenujących dzieci – pisze Katarzyna.
- A co z remontami i podłączeniami do instalacji grzewczych kamienic czy ludzie mają mieszkać na i boiskach ulicach i wdychać dym z kopciuchów – pyta Andrzej.
- Remont Żytniej, co to znaczy, może tylko wyrównanie nawierzchni? Czekam z niecierpliwością. Tyle lat brodzenie w błocie po kolana w mieście w XXI wieku... – to zdanie Wioletty.
- A propos remontów dróg. Chętnie wystawiłabym w komentarzu zdjęcia mojej urwanej i połamanej osłony silnika po wyjechaniu z ul. Bursztynowej. Niestety miasto boi się chyba takich zdjęć, jeśli zablokowało możliwość ich dodawania w komentarzach. Dotyczy się to również usuwania nieprzychylnych opinii – zwraca uwagę pani Luiza.

My żadnych Waszych komentarzy nie blokujemy. Wprost przeciwnie, czekamy na Wasze opinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy