Reklama

Reklama

Puls Powiatu miał zostać zlikwidowany. Mimo to, kolejny numer pojawi się w czerwcu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Karolina Wolska

Puls Powiatu miał zostać zlikwidowany. Mimo to, kolejny numer pojawi się w czerwcu - Zdjęcie główne

Podczas obrad sesji Rady Powiatu Zgierskiego 31 marca przegłosowano wniosek likwidacji kwartalnika Pulsu Powiatu Zgierskiego. Mimo to, nowy numer trafi do czytelników w czerwcu. | foto Karolina Wolska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Radni spierają się o urzędowy biuletyn, który "ma w dużej mierze posmak polityczny". Przegłosowano wniosek likwidacji kwartalnika Pulsu Powiatu Zgierskiego, ale mimo to, nowy numer trafi do czytelników już w czerwcu.

Reklama

Miesięcznik promocyjno-informacyjny Powiatu Zgierskiego powstał w 2012 roku. Od kilku lat wydawany jest jako kwartalnik. Mieszkańcy rocznie za „darmową” gazetę płaca kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wniosek o likwidację Pulsu Powiatu

Podczas posiedzenia Rady Powiatu Zgierskiego w marcu, przedstawiciele Klubu Radnych Koalicja Obywatelsko-Samorządowej zawnioskowali o likwidację gazety Puls Powiatu Zgierskiego. Główną argumentacją był zakres treści umieszczanych w kwartalniku promocyjno-informacyjnym.

Odnosimy nieodparte wrażenie, że gazeta ma w dużej mierze posmak polityczny, promujący jednych niepromujący drugich.

- mówił podczas obrad radny Marcin Karpiński.

Starosta powiatu zgierskiego Bogdan Jarota, jako wydawca podkreślał, że jest to jedno z głównych źródeł informacji dla osób niemających dostępu do Internetu lub niepotrafiących z niego korzystać. Dodał również, że ilość stron jest ograniczona i nie można na nich zawrzeć wszystkich informacji.

Przekazujemy informacje i docieramy do odbiorców, jednocześnie ograniczając koszty.

- mówił Bogdan Jarota, starosta powiatu zgierskiego z klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Nowe wydanie Pulsu Powiatu Zgierskiego

Radni przegłosowali uchwałę w sprawie likwidacji Pulsu Powiatu, a następnie trafiła ona do wojewody łódzkiego Karola Młynarczyka, który uznał, że decydowanie w tej sprawie wybiega poza uprawnienia rady.

Unieważnienie uchwały sprawiło, że kolejny numer kwartalnika ukaże się już w czerwcu. Nie można jednak zapomnieć o zarzutach co do polityczności Pulsu Powiatu oraz zatajania lub przekształcania informacji.

W gazecie za dużo jest zdjęć Pana Starosty i innych osób, a za mało rzetelnych informacji. Gazeta jest za bardzo ugłaskana, brakuje w niej informacji o tym co się naprawdę dzieje na posiedzeniach rady powiatu.

- mówi radny Marcin Karpiński.

Starosta Bogdan Jarota nie ukrywa, że w gazecie mogą pojawiać się takie wątki.

Każde czasopismo w mniejszy lub większym stopniu zawiera jakieś wątki polityczne. Aczkolwiek zawsze staraliśmy się, aby nie było tu absolutnie przesady. W większości gazeta służy przekazywaniu informacji dla społeczeństwa.

Pojawiały się jednak informacje o braku rzetelności przekazywanych informacji. 24 września 2021 r. Radosław Zaborowski z Klubu Radnych Koalicji Obywatelsko-Samorządowej wystosował pisemne pytanie do Starosty Zgierskiego, opisując zatajone informacje w jednym z artykułów.

To zaś co Pan robi poprzez swoją gazetę, jest próbą szantażu, wywierania presji i nacisku na radnych!

- komentował Radosław Zaborowski.

Przyszłość Pulsu Powiatu Zgierskiego

Unieważnienie uchwały likwidującej kwartalnik promocyjno-informacyjnym spowodowało, że będą ukazywać się nowe wydania gazety.

Na pewno tak długo jak będę starostą, ten kwartalnik będzie wydawany.

- mówi Bogdan Jarota.

Opozycja nie zamierza jednak odpuścić tematu.

Sam jestem jednym ze współzałożycieli Pulsu Powiatu i głosowałem za jego powstaniem.  Mimo to uważam, że na wszystko jest czas. Koniec kadencji już niedługo, więc możliwe, że będziemy mieli szansę to zmienić.

- mówi radny Marcin Karpiński.

Opozycji najbardziej przeszkadza jednostronne przekazywanie informacji oraz wydatkowanie pieniędzy na materiały, które mogą pojawić się w sieci. Warto jednak pamiętać, że odbiorcami są również osoby starsze, które nie umieją korzystać z Internetu lub nie mają do niego dostępu. 

Gazeta może być wydawana, najlepiej w formie elektronicznej, ale też papierowej, jednak powinno w niej znaleźć się miejsce dla Rady Powiatu, aby każdy mógł się wypowiedzieć.

- dodaje radny Klubu Radnych Koalicja Obywatelsko-Samorządowej.

Starosta postrzega działania opozycji jako próbę pozbawienia wyborców informacji o działaniach podczas ostatnich  miesięcy kadencji.

Kwartalnik promocyjno-informacyjny Powiatu Zgierskiego Puls Powiatu wydawany jest w nakładzie 7 tys. egzemplarzy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy