Mieszkańcy obawiają się rewolucji komunikacyjnej w Zgierzu
O rewolucji mówiono już w 2023 roku, a początek 2024 roku, kiedy prowadzono konsultacje społeczne pokazał, że mieszkańcy mają wiele zastrzeżeń do obowiązującej komunikacji miejskiej w Zgierzu.Jednym z głównych zaskoczeń dla pasażerów jest liczba głównych linii, które zostały oznaczone literami. Wyznaczono jedynie pięć tras autobusowych, pomijając m.in. Piaskowice, choć w tym miejscu od dawna mieszkańcy wskazywali problem z wykluczeniem komunikacyjnym.
W miejscach, gdzie nie będą obowiązywały główne linie ma pojawić się nowy system DRT, czyli transport na życzenie.
Nie rozumiem, dlaczego nie wzięto naszego zdania pod uwagę. Mieszkam przy wyjeździe ze Zgierza, do Piaskowic nic nie będzie kursować. Ten nowy system jest dla mnie niejasny. Nie każdy będzie umiał z aplikacji korzystać. To brzmi o wiele gorzej, niż jest teraz.
- mówi jedna z pasażerek.
Mieszkańcy obawiają się, że nowy system może zawieść, lub nie wszyscy będą w stanie z niego korzystać i to co ma pomóc w walce z wykluczeniem komunikacyjnym, jedynie je pogłębi.
Nie wyobrażam sobie, że moja mama będzie musiała zaznaczyć w aplikacji, że chce zamówić autobus, bo jedzie do lekarza. Ona korzysta jedynie z połączeń, nie pisze smsów, nie ma aplikacji bankowej. Zestresowała się, jak jej powiedziałem, jakie będą zmiany.
- mówi pan Michał.
Podróżni zauważają także problemy komunikacyjne m.in. na Proboszczewice, gdzie docelowo ma powrócić tramwaj linii 46. Połączy osiedle Kurak z Proboszczewicami, jednak w momencie wprowadzenia nowej siatki połączeń linia wciąż będzie w przebudowie.
Plany nowej siatki komunikacyjnej zostaną przekazane radom osiedli w Zgierzu. Mieszkańcy mogą bezpośrednio kierować swoje uwagi i propozycje zmian. Nie wiadomo jednak jak bardzo plany ulegną zmianie, poza alternatywnymi trasami przejazdu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.