Reklama

Reklama

Tylko do piątku 13 stycznia można składać wniosek o dofinansowanie na podłączenie budynku do kanalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Tylko do piątku 13 stycznia można składać wniosek o dofinansowanie na podłączenie budynku do kanalizacji - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Tylko do końca tygodnia można składać wniosek o dofinansowanie na podłączenie kanalizacji do budynku. Jest to już trzecia, uzupełniająca edycja naboru. Część mieszkańców Zgierza w dalszym ciągu nie ma podłączenia kanalizacyjnego. Muszą załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne do wiaderka. Czy dofinansowania rozwiążą ten problem?

Reklama

Zgierz obecnie realizuje zadanie: Wsparcie budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Miasto Zgierz – edycja III. Dofinansowanie pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do 13 stycznia można złożyć wniosek, by podłączenie kanalizacyjne było częściowo wsparte przez Urząd Miasta Zgierza. Wysokość dofinansowania może wynieść maksymalnie 70% kosztów, jednak nie więcej niż 2500 zł.

Czy zgierzanie chętnie korzystają z dofinansowań na podłączenie kanalizacji?

- Z ostatnich edycji dofinansowań podłączenia kanalizacyjnego skorzystało 37 domów. W tej chwili mamy do czynienia już z edycją uzupełniającą. Kilka osób wcześniej zrezygnowało, więc pojawiły się wolne miejsca. Aby nie tracić tych pieniędzy zorganizowaliśmy dodatkowy nabór wniosków - mówi Emilia Pokrzeptowicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Zgierzu.

Jak i gdzie złożyć wniosek?

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na podłączenie budynku mieszkalnego (w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza) do zbiorczego systemu kanalizacji muszą złożyć wniosek do 13 stycznia. Dokument należy złożyć w Urzędzie Miasta Zgierza-plac Jana Pawła II nr 16 w Biurze Obsługi Klienta.

Co ważne, złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania, jest deklaracją gotowości do wzięcia udziału w programie.

Dodatkowe informacje mieszkańcy mogą uzyskać w Urzędzie Miasta Zgierza i w Wydziale Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy