Reklama

Reklama

Wyraź swoją opinię – weź udział w debacie z władzami miasta Zgierza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Zgierza

Wyraź swoją opinię – weź udział w debacie z władzami miasta Zgierza - Zdjęcie główne

Debata z udziałem mieszkańców odbędzie się 30 czerwca | foto Urząd Miasta Zgierza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Prezydent Miasta Zgierza ma ustawowy obowiązek przedstawienia Radzie Miasta Zgierza Raportu o stanie gminy. Dokument będzie obejmował podsumowanie działalności władz miasta w roku 2021, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał RMZ i budżetu obywatelskiego. To doskonała okazja do wyrażenia swojej opinii bezpośrednio urzędnikom a nie jak o ma miejsce zazwyczaj poprzez internetowe fora. Jest jeden warunek – trzeba zebrać 50 podpisów.

Reklama

Raport o stanie Gminy Miasto Zgierz za rok 2021 - debata z udziałem mieszkańców

Rada Miasta Zgierza będzie rozpatrywała raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Prezydentowi. Sesja ta planowana jest na 30 czerwca i właśnie na posiedzeniu w tym dniu odbędzie się debata z udziałem mieszkańców. W dyskusji nad raportem o stanie gminy mieszkańcy mogą zabierać głos po zgłoszeniu tego faktu Przewodniczącemu Rady Miasta. Trzeba to zrobić pisemnie a zgłoszenie musi być poparte co najmniej 50 podpisami innych zgierzan. W sumie liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15. Nigdy dotąd jeszcze ten limit nie został wyczerpany.

Zgłoszenia do Przewodniczącego Rady Miasta Zgierza składać należy do dnia 31 maja do godz. 17:00 w Urzędzie Miasta Zgierza, pl. Jana Pałwa II nr 16, pok. 109. Został więc zaledwie tydzień, by wykazać się obywatelską postawą.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy