Reklama

Reklama

Zagubiony Ozi szuka swojego właściciela. W powrocie do domu jak zawsze pomaga Straż Miejska w Zgierzu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: FB Straż Miejska w Zgierzu

Zagubiony Ozi szuka swojego właściciela. W powrocie do domu jak zawsze pomaga Straż Miejska w Zgierzu - Zdjęcie główne

Dzięki profilowi facebookowemu SM w Zgierzu, wielu właścicieli odnalazło swoich pupili | foto FB Straż Miejska w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz Wiadomość o zaginięciu Oziego w trzy godziny zyskała kilkadziesiąt udostępnień. Dziesiątki ogłoszeń umieszczanych tygodniowo na profilu facebookowym Straży Miejskiej w Zgierzu sprawiły, że to właśnie tutaj właściciele szukają informacji w sprawie swoich zgub. Okazuje się, że wypracowany latami system – działa.

Reklama

Zagubiłeś psa na terenie Zgierza? Pomoże Straż Miejska 

Okoliczni mieszkańcy dobrze wiedzą, co robić, kiedy mają już pewność, że ich pupil uciekł. Na profilu facebookowym Straży Miejskiej w Zgierzu dziennie pojawia się kilka ogłoszeń informujących o odłowieniu czworonoga, który chce wrócić do swojego domu. 

Rankiem 12 grudnia strażnicy udostępnili informacje dotyczące kolejnej czworonożnej zguby. Swojego właściciela szuka Ozi. Piesek został odnaleziony w niedzielę 11 grudnia w okolicach ul. Spacerowej w Zgierzu. Psiak ma na sobie szelki w czerwonym kolorze. Post poświęcony Oziemu to jedno z tzw. „ogłoszeń grzecznościowych”. Dzięki nim mieszkańcy mogą zakomunikować szerszemu gronu odbiorców, że szukają pieska i każdej informacji na jego temat. 

 –  Przez weekend mieliśmy dwa zgłoszenia o zagubionych pieskach. Na szczęście jeden z nich się odnalazł. Zdjęcie i informację o drugim udostępniliśmy rano w poniedziałek – mówi Dariusz Bereżewski komendant Straży Miejskiej w Zgierzu.

W większości przypadków funkcjonariusze interweniują w sprawie zwierząt zagubionych na terenie miasta Zgierza. W drodze wyjątku niekiedy udostępniane są również ogłoszenia w sprawie poszukiwanych czworonogów spoza granic miasta. 

Wieloletnia praktyka pokazuje, że wypracowany system działa. Właściciele od razu szukają informacji o swoich zgubach poprzez profil społecznościowy Straży Miejskiej w Zgierzu. 

 – Z pomocą facebooka działamy w ten sposób przynajmniej od dziesięciu lat. Osoby, które szukają swoich psów same potwierdzają, że czekają aż informacja o ich psie pojawi się na profilu Straży Miejskiej w Zgierzu. Mieszkańcy wiedzą, gdzie szukać i często od razu kontaktują się z nami. Ten system działa automatycznie – tłumaczy komendant. –  Wielu mieszkańców lubi nasz facebookowy fanpage. Dzięki temu od razu jesteśmy w stanie dotrzeć z informacją do dużej liczby osób. W przypadku zgubienia czworonoga, można sprawdzić zarówno nasz profil, jak i stronę urzędu miasta, gdzie również podajemy takie wiadomości. 

Z profilem Straży Miejskiej w Zgierzu współpracują zaprzyjaźnione strony zajmujące się pomocą zwierzętom – to one wspierają funkcjonariuszy w upowszechnianiu informacji o zagubionych zwierzętach. Dzięki tej współpracy ogłoszenia zyskują nawet kilkaset udostępnień. Strażnicy są również w kontakcie ze Schroniskiem Medor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy