Żółte Pola Nadziei z ziemi szkockiej do Polski
Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane prze Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Jej celem jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjum, a takżezwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej. Pola Nadziei w Zgierzu pozwalają zebrać środki na rzecz najpierw budowy a teraz uruchomienia Ośrodka Stacjonarnego Hospicjum. Będzie to pierwszy tak duży w północnej części województwa tego typu obiekt, odpowiadający na wzrastające potrzeby w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Hospicjum stacjonarne będzie dysponowało 32 łóżkami i będzie to największe Hospicjum stacjonarne w północnej części ziemi łódzkiej.
Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjum finansować opiekę nad chorymi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Ważnym elementem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób chorych, cierpiących i umierających.
Ubrana na żółto i uzbrojona w żonkile młodzież zawładnęła Zgierzem
Udział w kampanii uczy młode pokolenie, że można pomagać chorym, niosąc tym samym radość oraz nadzieję. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie zgierskich szkół założyli żółte koszulki i wybiegli z puszkami na miasto. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 do akcji zgłosiło się 18 uczniów siódmych i ósmych klas.
Zbieramy środki na szlachetny cel i mamy nadzieję, że po tylu latach nasze hospicjum w końcu ruszy – mówi Dorota Cichosz, pedagog w SP nr 1 w Zgierzu. Poprzez udział w akcji nasza młodzież uczy się prospołecznych postaw i wrażliwości na cierpienie innych – dodaje.
Młodzi wolontariusze pod opieką pedagogów zbierali do puszek dobrowolne datki, w zamian wręczali żonkile oraz gadżety hospicjum, takie jak długopisy, balony i naklejki.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.