Reklama

Reklama

Żonkil za datek na rzecz zgierskiego hospicjum. Zakończyła się kolejna edycja akcji Żółte Pola Nadziei.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Żonkil za datek na rzecz zgierskiego hospicjum. Zakończyła się kolejna edycja akcji Żółte Pola Nadziei. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W Zgierzu od wielu lat uczniowie niemal wszystkich szkół biorą udział w charytatywnej akcji Żółte Pola Nadziei. Zebrane w trakcie kwesty datki zasilają konto zgierskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Nie inaczej było i dziś.

Reklama

Żółte Pola Nadziei z ziemi szkockiej do Polski

Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane prze Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Jej celem  jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjum, a także

zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej. Pola Nadziei w Zgierzu pozwalają zebrać środki na rzecz najpierw budowy a teraz uruchomienia Ośrodka Stacjonarnego Hospicjum. Będzie to pierwszy tak duży w północnej części województwa tego typu obiekt, odpowiadający na wzrastające potrzeby w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Hospicjum stacjonarne  będzie dysponowało 32 łóżkami i będzie to największe Hospicjum stacjonarne w północnej części ziemi łódzkiej.

Organizowana każdej wiosny zbiórka, pozwala hospicjum finansować opiekę nad chorymi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Ważnym elementem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób chorych, cierpiących i umierających.

Ubrana na żółto i uzbrojona w żonkile młodzież zawładnęła Zgierzem

Udział w kampanii uczy młode pokolenie, że można pomagać chorym, niosąc tym samym radość oraz nadzieję. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie zgierskich szkół założyli żółte koszulki i wybiegli z puszkami na miasto. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 do akcji zgłosiło się 18 uczniów siódmych i ósmych klas.

Zbieramy środki na szlachetny cel i mamy nadzieję, że po tylu latach nasze hospicjum w końcu ruszy – mówi Dorota Cichosz, pedagog w SP nr 1 w Zgierzu. Poprzez udział w akcji nasza młodzież uczy się prospołecznych postaw i wrażliwości na cierpienie innych – dodaje.

Młodzi wolontariusze pod opieką pedagogów zbierali do puszek dobrowolne datki, w zamian wręczali żonkile oraz gadżety hospicjum, takie jak długopisy, balony i naklejki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy