Reklama

Reklama

„Szóstka oszustka” i inne najmniej punktualne linie w Zgierzu. MUK podaje przyczyny spóźnień

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AR

„Szóstka oszustka” i inne najmniej punktualne linie w Zgierzu. MUK podaje przyczyny spóźnień - Zdjęcie główne

Skąd biorą się ciągłe spóźnienia zgierskich linii? Odpowiada MUK | foto AR

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Komunikacja Zgierz Problem spóźniających się tramwajów i autobusów zna niemal każdy użytkownik miejskiej komunikacji. Na jakość świadczonych usług skarżą się także zgierzanie, którzy prześcigają się w wymienianiu najmniej punktualnych linii kursujących po mieście. Jakie są główne przyczyny spóźnień? Zapytaliśmy o to Miejskie Usługi Komunikacyjne w Zgierzu.

Reklama

Nasi Czytelnicy chętnie wypowiadają się na tematy dotyczące zgierskich spraw, między innymi komunikacji miejskiej. W poście na naszym facebookowym profilu zadaliśmy pytanie, którą linię można określić mianem najmniej punktualnej. Pasażerowie wymienili między innymi linie numer 1, 3, 6 czy 61.

„9 potrafiła w zeszłym roku szkolnym nawet i 20 minut mieć spóźnienia, a zresztą wszystkie autobusy jeżdżą jak chcą, po co te rozkłady? Powinno być napisane "jak przyjedzie to będzie"” – to jeden z wielu komentarzy na ten temat.

"Szóstka oszustka" - dodaje kolejna z Czytelniczek. 

Przy okazji podzielili się swoimi zastrzeżeniami dotyczącymi stanu technicznego pojazdów czy nieuprzejmych kierowców.  O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy zgierskie Miejskie Usługi Komunikacyjne, po długim czasie otrzymaliśmy odpowiedź. Dlaczego na trasach linii kursujących w Zgierzu oraz między Zgierzem a Łodzią dochodzi do dużych opóźnień?   

„Główną przyczyną pojawiających się opóźnień jest stale rosnące natężenie ruchu, które bezpośrednio wpływa na wydłużenie czasów przejazdu. Ponadto na trasie przebiegu linii nr 6 i 61 od sierpnia br. zarówno na terenie Zgierza jak i Łodzi prowadzone są zaawansowane prace drogowe, które uniemożliwiają punktualne funkcjonowanie linii.  Wpływ na opóźnienia mają: korki w godzinach szczytu, zdarzenia drogowe, prace drogowe, wahadła,  awarie, zły stan techniczny dróg” – poinformowała Anna Warda-Walczyk z MUK.

Zapytaliśmy również o skargi, które wpłynęły do MUK-u w ciągu ostatnich tygodni. Jak informuje przedsiębiorstwo, w sprawie stanu technicznego pojazdów wpłynęło jedno zażalenie, na wadliwe biletomaty poskarżyły się cztery osoby, natomiast w sprawie nieuprzejmych kierowców – dwie. 

Zgierzanie proponują, jak poprawić usługi komunikacyjne w mieście

Jak usprawnić komunikację miejską w Zgierzu? Mieszkańcy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. 

„Kontrolować wyjazdy autobusów z krańcówek. Zrobić tablice na przystankach za ile. Będzie i czy już był. Kontrolować kierowców jak jeżdżą” – komentuje pani Oliwia. 

„Zwiększyć tabor i usprawnić go i co za tym idzie zwiększy się częstotliwość” – dodaje pani Jolanta. 

„Dostosować rozkład jazdy komunikacji miejskiej do rozkładu jazdy ŁKA i na bieżąco je aktualizować” – pisze pani Elżbieta.

Co Waszym zdaniem należy zmienić w zgierskiej komunikacji miejskiej? 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy