Reklama

Reklama

Ulica Długa na starych fotografiach. Jak kiedyś wyglądała główna zgierska droga? [galeria]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódź po godzinach Jest reprezentacyjną ulicą Zgierza, przy której znajduje się wiele ważnych budynków. Ma za sobą ciekawą i...długą historię. Jak prezentowała się kilkadziesiąt, czy nawet ponad sto lat temu? Zajrzyjcie do galerii i obejrzyjcie stare fotografie ulicy Długiej.

Reklama

Ulica Długa w Zgierzu. Jak wyglądała dawniej?  

Ulica Długa biegnie od Placu Jana Pawła II, który dawniej nosił nazwę „Stary Rynek”, aż do granic miasta. Jej długość wynosi blisko 2,8 kilometra. Jest uważana za główną i reprezentacyjną drogę w Zgierzu – znajduje się przy niej między innymi komenda policji, biblioteka miejska czy Hufiec ZHP. Pochodzenie nazwy wiąże się z tym, że po jej wytyczeniu, w 1821 roku, była najdłuższą w mieście. Dawniej mieściły się przy niej m.in. miejskie jatki (zburzone w czasie wojny), powstał tam także kościół ewangelicki czy szkoły. 

Co jakiś czas przygotowujemy galerie dawnych fotografii zamieszczanych w sieci przez osoby posiadające w swoich zbiorach „skarby” związane z historią miasta. Czytelnicy chętnie oglądają kadry ze Zgierza i regionu. Tym razem skupiliśmy się na poszukiwaniu zdjęć właśnie ulicy Długiej.  Sprawdźcie, jak wyglądała w latach 20., 30. czy 50. Wśród zdjęć znajdziecie także te pochodzące z XIX wieku. A może sami posiadacie historyczne zdjęcia Zgierza? Pochwalcie się nimi w komentarzach! 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy