Reklama

Reklama

Koniec prac remontowych w Domu Dziecka w Grotnikach coraz bliżej. Co się zmieniło? [zdjęcia]

Opublikowano: śr, 22 cze 2022 15:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Prace modernizacyjne w Domu Dziecka w Grotnikach dobiegają końca. W ich zakres wchodziła między innymi termomodernizacja budynku oraz przebudowa poszczególnych pomieszczeń.

Reklama

Po zakończeniu prac związanych z remontem placówki nadszedł czas na wyposażenie pokoi i pomieszczeń, w których zamieszkają i z których korzystać będą podopieczni. Z informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie internetowej powiat.zgierz.pl wiemy, że budynek podzielony został na dwie części, a każda z nich ma obecnie osobne wejście. Prace związane z przebudową dostosowane zostały do obowiązujących wymogów i przepisów – mają one zagwarantować jak najlepsze warunki dla podopiecznych Domu Dziecka. 

Dom Dziecka w Grotnikach. Co zmieniło się po remoncie? 

Następnym etapem zmian w budynku jest zakup mebli dla dzieci oraz niezbędnego wyposażenia do kuchni i łazienek. Jakie prace wykonano do tej pory? 

„Dom został ocieplony, działają ziemne pompy ciepła (wykonano 19 odwiertów w ziemi o głębokości blisko 100 m), grzejniki oraz instalacja fotowoltaiczna (zainstalowano ponad 100 paneli o łącznej mocy przekraczającej 49 kWp), wymieniliśmy także okna, drzwi, instalacje c.o. i cwu, wyremontowaliśmy sanitariaty, kominy i balustrady balkonowe oraz zmodernizowaliśmy oświetlenie. Wokół budynku została położona również kostka brukowa. Dom posiada również własny agregat prądotwórczy” – poinformował Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego. 

Na modernizację grotnickiego Domu Dziecka przeznaczono około 5,2 miliona złotych. Na termomodernizację budynku powiat otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Łodzi. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy