Reklama

Reklama

„Nasz Talent”, „Nasz Prymus”, „Nasz Fachowiec”. Najzdolniejsi uczniowie w powiecie nagrodzeni

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Łódzkie Ponad 100 uczniów ze szkół w powiecie zgierskim zostało wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i realizowanie się w dziedzinach związanych z przyszłymi zawodami.

Reklama

Stypendia dla najzdolniejszych przyznane 

113 uczniów z powiatowych szkół otrzymało stypendia za wysoką średnią ocen, wyróżniające osiągnięcia w sporcie oraz dziedzinach związanych z profilami nauczania. Stypendyści otrzymali z rąk Starosty Zgierskiego nagrody o nazwach: Nasz Fachowiec, Nasz Prymus i Nasz Talent. Łącznie przeznaczono na nie 75 tysięcy złotych. Uczniowie w powiecie mogą wybierać między innymi spośród sześciu liceów ogólnokształcących, pięciu techników czy trzech szkół branżowych. W ofercie kierunków, na których mogą kontynuować naukę znajduje na przykład technik elektromobilności, technik odnawialnych źródeł energii, logistyk czy cyberbezpieczeństwo. 

- Kładziemy duży nacisk na to, żeby docenić naszą uzdolnioną młodzież, ponieważ jest to bardzo ważne w procesie edukacyjnym. To ci najlepsi uczniowie ciągną w górę poziom całej klasy, ale także szkoły – mówił Bogdan Jarota, Starosta Zgierski.

Nagrody odebrali między innymi uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu, Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II czy Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach. Jak mówią, dzięki pasji i kierunkom, na których mogą się realizować, mają sprecyzowane plany naukowe i zawodowe.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy