reklama

Parking w Arturówku nagle podrożał. Radny grzmi o „łupieniu łodzian”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parking w Arturówku nagle podrożał. Radny grzmi o „łupieniu łodzian” - Zdjęcie główne
Autor: Dominika Witkowicz/Sebastian Bulak | Opis: Jednorazowa opłata za parkowanie w Arturówku wzrosła o 50 proc.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
ŁódzkieTo jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku w Łodzi. W słoneczne dni parking przy Arturówku szybko zapełnia się samochodami. Teraz kierowców wita tam nowa stawka: 15 zł za postój. O podwyżce informuje nie wielka kampania, lecz zwykła wydrukowana kartka, przyklejona do tablicy przezroczystą taśmą. Radny Sebastian Bulak nie kryje oburzenia i pyta, dlaczego opłatę podniesiono z 10 do 15 zł tuż przed sezonem letnim. Właśnie otrzymał odpowiedź na interpelację, którą podpisał wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik.
reklama

Było 10 zł, jest 15 zł. Radny: „łupią łodzian”

Sprawę nagłośnił radny Rady Miejskiej w Łodzi Sebastian Bulak. Chodzi o parking zlokalizowany przy Obiekcie Rekreacyjnym „Arturówek”, którym zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Radny zwrócił uwagę, że opłata za pozostawienie samochodu wzrosła w tym roku z 10 do 15 zł, czyli o 50 procent.

- Witamy na parkingu należącym do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To tu w ramach sportu Urząd Miasta Łodzi łupi łodzian w postaci 15 zł za zostawienie samochodu na parkingu

- denerwuje się Sebastian Bulak.

Radny dodaje, że jeżeli mieszkańcy chcą wiedzieć, jak miasto argumentuje podwyżkę, powinni przeczytać odpowiedź na jego interpelację.

Miasto odpowiada: opłatę wprowadzono zarządzeniem prezydenta

reklama

Z odpowiedzi, którą podpisał pierwszy wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik, wynika, że jednorazowa opłata za miejsce parkingowe w wysokości 15 zł została wprowadzona zarządzeniem prezydenta miasta z 14 kwietnia 2026 roku.

Nowa stawka obowiązuje od 1 maja 2026 roku.

„Zmiana opłaty miała na celu zwiększenie wypracowywanych przez MOSiR dochodów za korzystanie z miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, jak również spowodowana została m.in. znaczącym wzrostem kosztów eksploatacyjnych obiektu” - czytamy w odpowiedzi na interpelację.

Miasto informuje także, że tablice informacyjne zostały zaktualizowane o nową opłatę. Jak dodano, wklejki dość szybko uległy zniszczeniu w wyniku umyślnej dewastacji.

„Stan tablic monitorowany jest przez pracowników MOSiR i w miarę możliwości na bieżąco usuwane są wszelkie nieprawidłowości i zniszczenia” - napisano w odpowiedzi.

reklama

Tyle MOSiR zarabia na parkingu w Arturówku

W odpowiedzi dla radnego pojawiły się też konkretne kwoty dotyczące wpływów z parkingu. Można się z niej dowiedzieć, że w 2024 roku przychody z parkingu wyniosły 128 900 zł. Odnotowano wtedy 12 890 transakcji.

W 2025 roku było to 141 600 zł i 14 160 transakcji. Z kolei w okresie od 1 stycznia do 9 czerwca 2026 roku wpływy wyniosły 79 785 zł przy 7284 transakcjach.

Miasto podkreśla, że parking jest użytkowany przez cały rok, ale największe przychody pojawiają się w sezonach letnich. To właśnie wtedy Arturówek przyciąga najwięcej spacerowiczów, rowerzystów i rodzin z dziećmi.

Podwyżka ma dać dodatkowe 43 tysiące złotych

Wiceprezydent Adam Pustelnik poinformował, że MOSiR szacuje wzrost rocznych wpływów z tytułu zwiększenia opłaty parkingowej na około 30 procent.

reklama

Ma się to przełożyć na dodatkowy wzrost przychodów o około 43 tysiące złotych.

Na razie miasto nie planuje kolejnych zmian w opłatach parkingowych.

„Na chwilę obecną nie przewidywane są zmiany w opłatach za korzystanie z miejsc parkingowych na obiektach administrowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi” - dodaje Adam Pustelnik.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo