Reklama

Reklama

Ruszył nabór wniosków o dodatek węglowy. Sprawdź, gdzie składać je w Zgierzu i okolicach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Ruszył nabór wniosków o dodatek węglowy. Sprawdź, gdzie składać je w Zgierzu i okolicach - Zdjęcie główne

foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Łódzkie Od 17 sierpnia do 30 listopada mieszkańcy gospodarstw domowych mają możliwość składania wniosków o przyznanie dodatku węglowego. To jednorazowa pomoc finansowa w wysokości 3000 zł. Gminy w powiecie zgierskim przekazują informacje na temat tego w jaki sposób starać się o przyznanie dofinansowania. Sprawdźcie, gdzie składać wnioski.

Reklama

Powiat zgierski. Gdzie składać wnioski o dodatek węglowy? 

Dodatek węglowy przysługuje wtedy, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającym co najmniej 85% węgla kamiennego i to źródło ogrzewania zostało wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Okoliczne gminy informują o możliwości i formach składania wniosków. Urząd Miasta Zgierza przekazał za pośrednictwem strony internetowej informacje na temat tego, w jaki sposób można ubiegać się o przyznanie dodatku. Wnioski dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, natomiast składać je można drogą elektroniczną poprzez platformę ePUAP, w formie papierowej w MOPS przy ulicy Długiej 56 w pokoju 2 lub pocztą na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej bł. o. Rafała Chylińskiego w Zgierzu, ul. Długa 56 pok. 2. 

Informacje na temat możliwości składania wniosków przekazały także gminy Stryków, Głowno, Ozorków i Aleksandrów Łódzki. Poniżej zamieszczamy przydatne adresy dla osób ubiegających się o dodatek. 

OZORKÓW: 

Wnioski pobrać można w sekretariacie Urzędu Miejskiego przy ulicy Wigury 1 lub w MOPS przy ulicy Stypułkowskiego 1. Składać można je osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub drogą elektroniczną. 

STRYKÓW: 

Wnioski pobierać można na stronie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, składać można je w siedzibie M-GOPS przy ulicy Kościuszki 29 lub elektronicznie przez ePUAP. 

GŁOWNO: 

Wnioski składać można drogą elektroniczną przez platformę ePUAP lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Ludwika Norblina 1. 

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

W Aleksandrowie Łódzkim wnioski przyjmowane będą w MOPS przy ul. Piotrkowskiej 4/6, dodatkowo, od 22 sierpnia, w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym  przy ul. 11-go Listopada 3 oraz drogą elektroniczną.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy