Reklama

Reklama

Czym (nie)palić w piecu? Zgierzanin ukarany za...palenie meblami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Miejska w Zgierzu

Czym (nie)palić w piecu? Zgierzanin ukarany za...palenie meblami - Zdjęcie główne

Zgierzanin zapłacił mandat za palenie starymi meblami | foto Straż Miejska w Zgierzu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale W ostatnim czasie jeden z mieszkańców osiedla przy ulicy Sieradzkiej przekonał się, że kontrole materiałów, którymi ogrzewane są domy, to nie fikcja. Jak zakończyła się sprawa, o której poinformowana została zgierska Straż Miejska?

Reklama

Ile zapłacimy za palenie niedozwolonymi materiałami?

Trudności z dostępem do węgla mogą dać się we znaki mieszkańcom domów jednorodzinnych ogrzewanych tym właśnie surowcem. Nie oznacza to jednak, że palenie w piecach innymi materiałami jest usprawiedliwione, a podobne sposoby umkną uwadze strażników miejskich lub...sąsiadów. Przekonał się o tym jeden ze zgierzan zamieszkujących osiedle przy ul. Sieradzkiej. Jak poinformowała Straż Miejska w Zgierzu, rankiem 1 października, około godziny 7:40, do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypalania odpadów w instalacji grzewczej. Jak się okazało, mieszkaniec palił w piecu starymi meblami. 

„Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę w jednym z wytypowanych budynków gdzie stwierdzili, wypalanie w piecu odpadów w postaci laminowanych płyt wiórowych i płyt pilśniowych pochodzących ze starych mebli. Wypalanie takich odpadów powoduje emisję do atmosfery bardzo szkodliwych dla człowieka i środowiska benzopirenu, dioksyn i furanów oraz przyczynia się do zwiększenia emisji pyłów zawieszonych, dlatego właściciel nieruchomości ukarany został grzywną w postaci mandatu karnego” – poinformowała Straż Miejska.

Wysokie ceny węgla, a także braki w składach opału mogą skłaniać właścicieli pieców do „ratowania się” i ogrzewania podobnymi, niedozwolonymi przez przepisy materiałami. Należy jednak pamiętać, że za palenie odpadów czy też starych mebli grozi mandat do 500 zł, a gdy sprawa skierowana do sądu kosztować może nawet 5000 zł. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy