Reklama

Reklama

Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Zgierzu. Kobieta wtargnęła pod koła motocyklu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Zgierz

Niebezpieczna sytuacja na przejściu w Zgierzu. Kobieta wtargnęła pod koła motocyklu  - Zdjęcie główne

Policja apeluje o rozwagę na drogach | foto KPP Zgierz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu apeluje o rozwagę i ostrożność zarówno do kierowców, jak i do pieszych. Jako przykład sytuacji stwarzającej zagrożenie na drodze policja przywołuje niedawne zdarzenie, które miało miejsce na jednym ze zgierskich przejść dla pieszych.

Reklama

Jak czytamy na stronie KPP w Zgierzu, zgierz.policja.gov.pl, do zdarzenia doszło 22 maja około godziny 15:00 na ulicy Łódzkiej w Zgierzu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych pochodząca z Łodzi 43-letnia kobieta zignorowała czerwone światło i wtargnęła na jezdnię prosto pod jadący motocykl.

Zdarzenie na Łódzkiej w Zgierzu. Nieostrożna piesza wtargnęła na przejście 

Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej zgierskiej policji wynika, że 43-letni motocyklista gwałtownie skręcił, przez co przewrócił się na jezdnię, udało mu się jednak uniknąć potrącenia pieszej. Motocyklista również wyszedł z sytuacji bez szwanku. Funkcjonariusze policji przybyli na miejsce zdarzenia zbadali zawartość alkoholu w organizmie pieszej. Badanie wykazało u kobiety 1,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została ukarana mandatem. 

Na stronie KPP w Zgierzu możemy przeczytać apel funkcjonariuszy do uczestników ruchu drogowego: „Zgierscy policjanci przypominają, że piesi to również uczestnicy ruchu drogowego i obowiązują ich zasady związane w poruszaniem się w obrębie pasa drogi. Zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię, pomimo pierwszeństwa na przejściach dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność. Warty przypomnienia jest również fakt, że obecnie korzystanie z telefonu komórkowego podczas przechodzenia przez jezdnię stanowi wykroczenie, za które pieszy może zostać ukarany mandatem karnym”.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy