Reklama

Reklama

Duży wzrost cen biletów PKP IC. „Dlaczego aż tyle?” – pytają pasażerowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Duży wzrost cen biletów PKP IC. „Dlaczego aż tyle?” – pytają pasażerowie - Zdjęcie główne

Dotkliwe zmiany w cenach biletów PKP | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i Świat Znacznie wzrosły ceny biletów PKP Intercity. Przewoźnik tłumaczy zmiany aktualną sytuacją na rynku. O ile więcej płacą pasażerowie?

Reklama

Ceny biletów PKP Intercity znacząco wzrosły – w przypadkach niektórych tras nawet o kilkadziesiąt procent. Zmiany w cenach spotkały się oczywiście z niezadowoleniem pasażerów. Zrozumiałe jest, że obecna sytuacja gospodarcza ma  wpływ na wzrost cen niemal we wszystkich sektorach, nie sposób jednak dziwić się pasażerom – ci podróżujący codziennie lub kilka razy w tygodniu wybierając PKP IC będą musieli przeznaczyć na przejazdy o kilkaset złotych więcej. 

Wzrost cen biletów PKP Intercity – „rozumiem, że jest inflacja, ale...”

Wzrost cen dotyczy wszystkich biletów PKP IC – w szczególności Intercity i TLK. Jedna z najwyższych podwyżek dotyczy połączenia Łódź – Warszawa  - ostatecznie wyniosła aż ponad 30 procent. 

„Chciałem zwrócić uwagę co ostatnio zrobiło PKP z cenami biletów. Z ceny 31 zł za przejazd w 2 tygodnie zrobiło się magicznie 41 zł. Rozumiem, że jest inflacja, ale dlaczego PKP Intercity aż tak bardzo ją zwiększa”? – pisze pan Piotr, nasz Czytelnik.

 Niezadowolenie osób, które często muszą podróżować kolejami jest w pełni zrozumiałe. Pan Piotr korzystający z połączenia Łódź – Warszawa do pracy będzie musiał dojeżdżać dwa razy w tygodniu. Korzystając z oferty PKP Intercity tygodniowo zapłaci więc 40 zł więcej niż przed podwyżką cen. Takich pasażerów jest o wiele więcej – czy będą szukać innych możliwości podróżowania?

- Oczywiście od razu sprawdziłem ceny innych przewoźników, które na pewno będą bardziej opłacalne, na przykład Flixbus  – dodaje pan Piotr. 

PKP tłumaczy przyczyny wzrostu cen

W oficjalnym komunikacie PKP na temat aktualizacji cen biletów mogliśmy przeczytać o przyczynach ich wzrostu. Spółka tłumaczy podwyżki między innymi kosztami związanymi z pracami modernizacyjnymi i cenami energii.

„PKP Intercity dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku - rosnących kosztów działalności: wyższych cen energii trakcyjnej czy modernizacji taboru i zapleczy technicznych oraz do oferty przewoźników regionalnych” – czytamy w komunikacie. 

Oprócz wyższych cen PKP wprowadziło także wyższe rabaty na niektóre przejazdy, jednak dotyczą one głównie pasażerów, którzy dokonują zakupu z wyprzedzeniem. „Niestety na moim połączeniu rabat został zniesiony, więc nie udało mi się skorzystać. To przez zmiany w tak zwanym Taniomiastowym”, wyjaśnia pan Piotr. Oferta biletu Taniomiastowego obejmowała podróże drugą klasą między niektórymi miastami na trasach w trakcie remontu. Teraz część połączeń została zniesiona, a ceny pozostałych wzrosły.

Obecnie ceny wybranych połączeń z Łodzi wyglądają są następujące: 

Łódź - Wrocław - od 49 zł

Łódź - Kutno - od 27 zł

Łódź - Poznań - od 63 zł

Łódź - Warszawa - od 40 zł

Mimo że w obecnej sytuacji gospodarczej wzrost cen jest zrozumiały, nie da się ukryć, że nowe, wysokie stawki PKP dały się pasażerom we znaki. Możemy się więc spodziewać, że wielu z nich będzie szukało alternatywy dla przejazdów tymi liniami. 

 

Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy