Reklama

Reklama

Dzień Seniora w Zgierzu. Na scenie m.in. Siostry Szydłowskie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Dzień Seniora w Zgierzu. Na scenie m.in. Siostry Szydłowskie - Zdjęcie główne

Dzień Seniora w Zgierzu | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W niedzielę 14 listopada 2021 roku, w sali widowiskowej Starego Młyna (ul. Długa 41a), odbędzie się uroczysty koncert z okazji Dnia Seniora. Główną atrakcją będzie występ zwyciężczyń ostatniej edycji programu "Voice of Senior" – Sióstr Szydłowskich. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz telewizyjny Leszek Bonar.

Reklama

Święto seniorów z Zgierzu okrasi występ Sióstr Szydłowskich

Wprawdzie Europejski Dzień Seniora w kalendarzu przypada 20 października, ale oficjalne zgierskie obchody święta odbędą się 14. listopada 2021 roku. 

Ze względów bezpieczeństwa (by zadbać o zachowanie dystansu społecznego), obchody Dnia Seniora zaplanowano w dwóch turach, z tym samym programem. Pierwsza odbędzie się w godzinach 14:00-16:30. Druga natomiast tego samego dnia (14.11.2021 r.) w godzinach 17:30-20:00.

– Bezpieczeństwo naszych seniorów to sprawa kluczowa – mówi Renata Koralewska-Malinowska, naczelnik Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Polityki Senioralnej Urzędu Miasta Zgierza – Wiedzieliśmy też, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ten koncert. Nie chcieliśmy rozczarować żadnej z zainteresowanych osób, dlatego postanowiliśmy zorganizować dwie identyczne tury. 

Obydwie odsłony tego samego wydarzenia rozpoczynać się będą od rozmów o sprawach ważnych dla dojrzałych mieszkańców Zgierza, wraz z przedstawieniem założeń polityki senioralnej Miasta na kolejne lata. W obu częściach swój recital zaprezentują też Siostry Szydłowskie. 

Na koncert będą mogli przyjść wszyscy, którzy od 5 listopada, w godzinach 8:00-16:00 (w piątek do godz. 15:00), odbiorą w siedzibie Zgierskiego Centrum Seniora przy ul. ks. J.  Popiełuszki 3a bezpłatną wejściówkę na pierwszą lub drugą turę wydarzenia. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

Wkrótce nowe Zgierskie Centrum Seniora 

Poliutyka senioralna jest w Zgierzu niezwykle istotna. Obecnie trwają działania zmierzające do przeniesienia Zgierskiego Centrum Seniora, które otrzyma nową, większą siedzibę w odrestaurowanym Domu Tkacza przy ul. Narutowicza 29. 

W Zgierzu seniorzy mogą także korzystać z różnego rodzaju wycieczek, a także szeregu zniżek, ulg i korzyści. Specjalnie z myślą o nich funkcjonuje bezpłatna i bezterminowa Zgierska Karta Seniora. Aby ją uzyskać wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zgierza przy ul. ks. J. Popiełuszki 3a (pod tym samym adresem mieści się Zgierskie Centrum Seniora). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy