Reklama

Reklama

Klasy sportowe w zgierskich podstawówkach. Rekrutacja trwa tylko do piątku 24.03!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza, oficjalny profil na Fb

Klasy sportowe w zgierskich podstawówkach. Rekrutacja trwa tylko do piątku 24.03! - Zdjęcie główne

Klasy sportowe w zgierskich podstawówkach. Rekrutacja trwa tylko do piątku 24.03! | foto Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza, oficjalny profil na Fb

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zgierz W kilku zgierskich szkołach podstawowych powstaną klasy sportowe i to z różnymi dyscyplinami. Obecnie trwa rekrutacja. Można się zgłaszać jedynie do piątku 24.03.

Reklama

Klasy sportowe w szkołach podstawowych w Zgierzu

W marcu dużo mówi się o edukacji i rekrutacjach. Odbywają się targi i nabory do szkół. Z rekrutacją do klas sportowych mamy do czynienia także w Zgierzu. Cztery miejskie SP będą miały takie w swojej ofercie edukacyjnej.

Klasy sportowe otworzą się w szkołach podstawowych nr 5, 6, 8 i 12. W SP 5 będzie profil lekkoatletyczny, mowa tu o zapasach. W "Szóstce" utworzy się specjalizacja z piłką nożną. Do szkoły podstawowej nr 8 zapraszane są dzieci do klasy pływackiej, a w SP 12 do klasy z siatkówką.

- Powstanie tych klas sportowych jest efektem porozumienia, które zawarło miasto ze zgierskimi klubami sportowymi - mówi Renata Karolewska, rzecznik UMZ.

Podstawowy nabór trwa do 24 marca. Nabór uzupełniający będzie w maju. 

Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza, znany ze swojego zamiłowania do sportu napisał ostatnio w swoich mediach społecznościowych:

- Konsekwentnie rozwijamy bazę sportową i stawiamy na sport dzieci i młodzieży. Gortat Campy i Szkolny Skills Challenge na stałe wpisały się w kalendarz sportowy Zgierza, a wzięły w nich udział setki zgierskich dzieciaków. Dobra wiadomość jest taka, że kontynuujemy dobrą passę i wkrótce kolejne edycje tych imprez.
Porozumienie z Fundacja Marcina Gortata MG13 to gwarantuje, a sam Marcin Gortat mówi, że Zgierz to jego drugi dom, a baza MOSiR jest doskonała do takich wydarzeń - czytamy na profilu prezydenta.
Ciekawe, jakie będzie zainteresowanie tymi klasami i czy w związku z tym odbędzie się nabór uzupełniający w maju. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Najlepsze i unikalne treści ze Zgierza i okolicy

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy